Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Adamski: Nieuctwo czy zacietrzewienie umysłowe?

opublikowano: 7 czerwca 2015
Adamski: Nieuctwo czy zacietrzewienie umysłowe? lupa lupa
Fot. YouTube

Krzysztof Pieczyński stał się idolem parówkowego portalu, który nazywa go „aktorem niepokornym”. Czym sobie na ten tytuł zasłużył?

Wystarczyło, że w wyjątkowo infantylny, prostacki i po prostu obciachowy sposób napluł na Kościół.

Staram się wyznawać zasadę Kisiela, który pisał, że polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby. Nie zamierzam więc polemizować w tym tekście, ani ze znakomitym niegdyś aktorem Krzysztofem Pieczyńskim, który w nie znakomity sposób odleciał ze swoimi wynurzeniami, ani z jego, pożal się Boże, obrońcą na parówkowym portalu. Warto jednak zwrócić uwagę na tendencję, jaka pojawia się w przestrzeni publicznej. Oto największe brednie, prostacki hejt wymierzony w ludzi wierzących, który niegdyś każdy szanujący się ateusz walczący z Kościołem wstydliwie by przemilczał, jest dziś traktowany poważnie. Tak właśnie wygląda pokłosie palikotyzmu, który pozostał wciąż widoczny, mimo, że jego ojciec chrzestny został odesłany w polityczny niebyt.

Krzysztof Pieczyński po serii wywiadów dla telewizji informacyjnych ogłosił, że zakłada bloga, w którym będzie walczył z polskim ciemnogrodem.

„Niedługo lekarze będą leczyć tylko katolików, a sędziowie będą sądzić tylko nie katolików, skoro nie potrafią inaczej. Ale chyba już tak się dzieje, skoro Kościół infiltruje wszystko i wtrąca się do wszystkiego, i 90 proc. Polaków jest katolikami, to sędziowie też są katolikami i prezentują swój pogląd. Tak jak lekarze nie mogą nas leczyć, bo im Bóg zabrania, tak sędziowie nie mogą nas obiektywnie sądzić, ponieważ też im Bóg zabrania” - mówił kilka tygodni temu na antenie Superstacji.

Wcześniej w TVN24 uznał, że „oni”: „Na początku mordowali i palili ludzi, ale później weszli w subtelniejszą formułę – trzymania ludzi na bacie. (…) Św. Augustyn, maminsynek, był tak przesiąknięty wyrzutami sumienia, że bardzo mocno się skupił na grzechu pierworodnym. Grzech pierworodny to jest taki bat, żeby prowadzić ludzi na krótkiej smyczy”.

Skąd znamy takie „błyskotliwe” przemyślenia? Z równie „błyskotliwych” gazetek antyklerykalnych jak „Nie” czy „Fakty i Mity”. Choć może z drugiej strony krzywdzę te gadzinówki taki porównaniem. Nawet Urban nie odlatywał w stronę bredzenia o kosmicznych energiach, „zbiorowej hipnozie ludu” poprzez…. Dzwony.

„Kościół, także poprzez dzwony, włożył nam do podświadomości swój program: strach zamiast nowej ewolucji. Każde uderzenie dzwonu - szczególnie w nocy, kiedy człowiek śpi - jest informacją dla podświadomości, kto tu ma władzę” - mówił w innym miejscu Pieczyński.

Doprawdy trudno z takimi argumentami dyskutować. Tym bardziej żenujące wydaje się być oczekiwanie na bloga człowieka, nie mającego minimalnego instynktu samozachowawczego, który uchroniłby go przed obciachowością. Polemizowanie z oponentami ideologicznymi zawsze jest ożywcze. Oponent musi jednak charakteryzować się minimalną wiedzą. A jednak Pieczyński znajduje obrońców. Oto na parówkowym portalu pojawił się tekst autora, którego nazwiska dla jego własnego dobra nie będę uwieczniał, nazywającego palikotowego Savonarolę „aktorem niepokornym”. Autor tego tekstu jest równie niepokorny wobec faktów jak jego idol. Publicysta portalu zauważa więc, że Pieczyński, którego nazywa Boyem naszych czasów, ma rację w kwestii wypraw krzyżowych bowiem:

Rodząca się policja polityczna Kościoła prześcigać miała następców swoich świeckich odpowiedników takich jak CIA, NKWD, SS czy UB w cuglach.

Nieuctwo czy zacietrzewienie umysłowe i zwykła mowa nienawiści? Mało to w zasadzie istotne. Polacy odsyłając w ostatnich wyborach w niebyt zarówno Janusza Palikota jak i odwracając się do całej lewicy pokazali, gdzie mają jaskiniowy antyklerykalizm, którym pompują się samozwańczy inteligenci. Spokojny jestem więc o przyszłość bloga „Boya naszych czasów” i jego wpływ na społeczeństwo.

Cały artykuł na portalu wPolityce.pl

gah 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła