Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Bliżej pomnika Pileckiego w Warszawie?

opublikowano: 16 sierpnia 2013

Od kilku tygodni trwa akcja stowarzyszenia „Młodzi dla Polski” mająca na celu doprowadzenie do powstania w Warszawie pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Patronuje jej portal wPolityce.pl.

Jak informują organizatorzy na swoim profilu na Facebooku, do ich inicjatywy przychylnie odnoszą się władze Warszawy.
Rzecznik stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk, wprost stwierdził, że pomnik powinien w Warszawie powstać. Podobne zdanie ma burmistrz Ursynowa, Piotr Guział, który jest głównym architektem referendum za odwołaniem z urzędu prezydenta miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą reprezentuje Milczarczyk.

„MdP” przypominają, że aby doszło do powstania pomnika, potrzebna jest przede wszystkim dobra wola rady Warszawy.
Znając jednak stanowisko Hanny Gronkiewicz-Waltz, uważamy, że może się udać. Pomysł zyskał tak szerokie poparcie, że chyba nie ulega wątpliwości, iż pomnik rotmistrzowi Pileckiemu w Warszawie się należy.

Oficjalne pisma do władz miasta z wnioskiem o podjęcie przez radnych inicjatywy uchwałodawczej i nadanie sprawie biegu formalnego zostaną wysłane w poniedziałek.

Inicjatorzy akcji uważają, że pamięć o rotmistrzu - choć przeżywająca renesans - wciąż nie jest eksponowana wystarczająco.
Chcemy w Warszawie pomnika bohatera, człowieka, który jest dla nas wzorem. Chcemy, by jego postać jako symbol walki o wolność, polskość, z niezłomnością ducha i ciała przemawiała do nas w centrum odbudowanej po wojnie stolicy. Nie chcemy wszechobecnych w Warszawie pomników komunistów, chcemy pomników bohaterów. Rotmistrz posiada swoje pomniki w wielu miastach w Polsce, w stolicy natomiast istnieje tylko tablica pamiątkowa oraz ulica nazwana Jego imieniem. - czytamy na Facebooku.

Zajrzyj na profil "Chcemy pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie" i wesprzyj akcję!
znp 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła