Czabański: Kto sieje wiatr…

opublikowano: 22 października 2013
Czabański: Kto sieje wiatr… lupa lupa

Nie wiadomo czy, a jeśli tak, to kto i dlaczego oblał pana Wojewódzkiego   „brunatnym  płynem” (określenie z portalu wyborcza.pl)? 

Miejmy nadzieję, że sprawa się wyjaśni, a ewentualny sprawca poniesie odpowiednią karę. Od razu jednak po tym, dziwnym i nie wiadomo czy zaistniałym w rzeczywistości? akcie przemocy,  podniósł się krzyk oburzonych na prawicę publicystów, celebrytów, polityków i blogerów (patrz portal wirtualnemedia.pl). Dlaczego na prawicę? Dobre pytanie. Przecież „przemysł pogardy” został stworzony przez establishment III RP  i jest od lat uprawiany przez służebne wobec establishmentu media. Wystarczy sięgnąć do „Gazety Wyborczej”, TVN24, „Wprostu” czy „Newsweeka”  - to tylko przykładowe tytuły – żeby nie mieć w tej sprawie najmniejszych wątpliwości.  Owocem tego przemysłu pogardy było zabicie Marka Rosiaka, działacza Prawa i Sprawiedliwości  w Łodzi i próba zabicia drugiego aktywisty PiS. Przemysł pogardy  jest świadomie używany przez establishment III RP jako narzędzie walki politycznej, w celu  e l i m i n a c j i    prawicowej  opozycji. Tak było od początku istnienia III RP; starsi ludzie pamiętają bezpardonowość ataków „Gazety Wyborczej” i jej akolitów na środowisko „Tygodnika Solidarność”, partię Porozumienie Centrum  i braci Kaczyńskich.

      Co do tego zatem, kto sieje wiatr nie ma najmniejszych wątpliwości. Ale czy to znaczy, że wobec tych, co sieją nienawiść i pogardę  można stosować przemoc? Oczywiście, że nie! Należy ich opisywać, polemizować z nimi, oceniać, potępiać nawet,  ale – nie wolno tknąć choćby najmniejszym palcem! Przemoc wont!  „Nie żartowałabym  z ataku na Wojewódzkiego – napisała bardzo słusznie znana blogerka Kataryna. – Cham i prostak, ale to nijak nie usprawiedliwia przemocy”.

      Chamstwo i prostactwo, choćby takie jak w wydaniu Wojewódzkiegow radiu czy telewizji,  się szerzy, bo jest – jak wspomniałem – metodą na zwalczanie prawicy przez establishment III RP. Także wydarzenie z Wojewódzkim temu służy. Jak to się robi? Pokazuje to pani  Karolina Korwin-Piotrowska,  osoba znana z tego, że opisuje innych znanych z tego, że są…znani. No więc, pani ta, przejęta oblaniem Wojewódzkiego, komentuje (podaję za wirtualnemedia.pl): „A co trzeci Polak, według sondaży chce głosować na PiS. Pogratulować. Ładnie się bawią. Bardzo ładnie…”.

Chciałoby się powiedzieć, co ma piernik do wiatraka?! Jednak tu przecież nie chodzi o logikę, tylko o szerzenie nienawiści, pogardę, oplucie.

Sparafrazuję: ładnie się bawicie, państwo, bardzo ładnie… I spytam, używając waszej logiki: „ Chcecie głosować na morderców Marka Rosiaka?!”.

Krzysztof Czabański 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła