„Dom wybranych”- fragmenty we "wSieci"

opublikowano: 23 września 2016
„Dom wybranych”- fragmenty we "wSieci" lupa lupa

Już 26 września do księgarni trafi nowa książka publicysty tygodnika „wSieci”, cenionego dziennikarza i byłego szefa Telewizji Polskiej - Bronisława Wildsteina.

Dziennikarskie doświadczenie autor „Doliny Nicości” wykorzystał także w swojej najnowszej powieści. „Dom wybranych” to kryminał, który rozgrywa się w drapieżnym świecie mediów. W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” można przeczytać fragmenty najnowszej powieści.


„W Paryżu wylądował o osiemnastej czterdzieści pięć. Z lotniska de Gaulle’a pojechał prosto do hotelu blisko Bastylii. Zaniósł torbę do pokoju i zszedł do hotelowego baru, gdzie umówił się z Magdą. Zobaczył ją w rogu sali. Sączyła białe wino i patrzyła w noc za oknem. Nie widziała go. Niepokój, który towarzyszył mu cały czas, nabrzmiewał paniką. Chciał uciec. Z trudem łapał oddech. Nie wiedział, co wywołuje w nim ten stan. Nie był niczemu winny. Agata nie musiała w ogóle przyjść do niego, a gdyby nie wyrzucił jej z mieszkania, pewnie zaćpałaby się następnej nocy. Magda nie wiedziała nic i niczego nie powinna się domyślić. A może bał się jej stanu, napadów histerii, rozpaczy przemieszanej z absurdalną nadzieją? Zbliżał się z wolna, posadzka baru stawała się coraz bardziej krucha, nie trwalsza niż porcelana. Magda odwróciła głowę i poznała go. Takiego uśmiechu nie widział u niej od dziesiątków lat. Przyśpieszył. Wstała i rzuciła się mu w objęcia. Tuliła się do niego, jak potrafili robić to w dzieciństwie, kiedy bliskość dawała im radość i bezpieczeństwo. Napięcie znikło. Nie tylko jej uśmiech zaskakiwał. Wyglądała na młodszą, niż kiedy widział ją ostatni raz. Na pewno spokojniejszą. A przecież wróciła właśnie ze szpitala od Romka. Patrzyli na siebie. Zaproponował butelkę, zgodziła się. (…)


— Zamówię następną.


— Tylko dla siebie. Wyszłam z etapu odurzania się czymkolwiek, również alkoholem. Pół butelki to i tak za dużo dla mnie. Mówisz o rojeniach, a ja o doświadczeniu. Żal mi ciebie.— W takim razie napiję się czegoś mocniejszego — zamówił calvados. — Ja muszę się odurzać!”


Obszerne fragmenty książki w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”. Już 19 września, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła