"Dowodem na inteligencję - głosowanie na PO"

opublikowano: 6 lutego 2015
"Dowodem na inteligencję - głosowanie na PO"

W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” Mikołaj Cieślak, artysta estradowy, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju w rozmowie z Robertem Mazurkiem mówi o platformerskiej propagandzie w show-biznesie.

Kiedyś, podczas próby któregoś z naszych programów, mając podpięty mikrofon, powiedziałem: „Ale chyba nie myślicie, że państwo polskie zrobiło wszystko, by wyjaśnić Smoleńsk?”. Zapadła grobowa cisza, a potem wszyscy zmienili temat. Dopiero po jakimś czasie podszedł do mnie jeden z wykonawców i szepnął: „Ja też tak myślę”. Stary, co tu się dzieje, o co tu chodzi?! Ten facet szepcze do mnie, jakbyśmy byli w jakiejś konspiracji! Absurd - mówi Cieślak.
 
Nawiązując do największych afer medialnych z udziałem przedstawicieli obozu rządzącego, a także do dramatycznej sytuacji frankowiczów zdanych tylko na siebie, artysta wątpi w zmianę kursu polityki.
 
Nie wierzę, że zmieni to Platforma, że ten rząd pomoże frankowiczom. Można było na Węgrzech, można było w Chorwacji, ale w Polsce okaże się, że nie można. (…) Lobbing banków jest tak silny, że nikt z PO się mu nie przeciwstawi - podkreśla Mikołaj Cieślak.
 
W rozmowie z Robertem Mazurkiem artysta tłumaczy, w jaki sposób show-biznes wykreował obraz elektoratu Platformy Obywatelskiej. Dowodem na twoją inteligencję, rozumność, jest głosowanie na PO. Spotykam czasem ludzi poza Warszawą, którzy chcą mi się przypodobać, pokazać, że są tacy jak my. I puszczają oko, udowodniają grubym żartem z Kaczyńskiego, że oni też są światowi. W końcu każdy chce należeć do elity, a ta odróżnia się od plebsu tym, że głosuje na Platformę - zauważa komik.
 
Cały wywiad z Mikołajem Cieślakiem w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła