Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Dr Kochan dla "wSieci": "Premier z cygarem zachowuje się jak nuworysz"

opublikowano: 7 kwietnia 2014
Dr Kochan dla "wSieci": "Premier z cygarem zachowuje się jak nuworysz"
fot. wSieci

Nie podoba mi się premier z cygarem. Ani premierówna, która ekscytuje się butami za 2 tys. zł w kraju o tak wysokim bezrobociu.

To obyczaje nuworyszy, ludzi nieokrzesanych - mówi w rozmowie z tygodnikiem "wSieci" dr Marek Kochan, specjalista od wizerunku.

wSieci: Zgłębia pan grzech pychy w ramach trwającego właśnie w Warszawie festiwalu „Gorzkie żale”. Mam więc zagadkę. Który z polityków mógł tak ostrzegać: „Arogancja, buta, pycha – to grzechy dla polityków śmiertelne”?

Dr Marek Kochan: Ludwik Dorn?

Nie. Sam premier Donald Tusk.

A, tak, to pewnie cytat z 2006 lub 2007 r.

Bynajmniej. Te słowa padły w czerwcu ubiegłego roku podczas kampanii na prezydenta Elbląga.

Naprawdę?! Myślałem, że na tym etapie już takich sądów nie wygłasza.

Skąd to zdziwienie?

Przytoczone przez panią poglądy premier Tusk może i miał rzeczywiście, ale w opo- zycji i na początku swoich rządów. Kiedy już na dobre znalazł się u władzy, zmienił swoje podejście. Pamiętam przejażdżki Tuska jako lidera opozycji tanimi samochodami pod Sejm pod hasłami taniego państwa. Kilka lat później, gdy został premierem, na spotkanie ze związkowcami pojechał już BMW 7.

Tusk dziś jest pyszny?

W wielu krajach politycy jeżdżą o wiele tańszymi autami, co więcej – samochodów służbowych używają naprawdę do celów służbowych. Inaczej niż u nas, gdzie flota aut służbowych rozrosła się niesamowicie. Inny przykład? Francuscy politycy wypoczywają zawsze we francuskich Alpach. A premier Tusk? Czy jest aż tak genialnym narciarzem, że nie może szusować w polskich Tatrach? Co takiego popycha go do zagranicznych wojaży? Nie mówiąc już o tym, że niespecjalnie podoba mi się premier z cygarem. Ani premierówna, która ekscytuje się butami za 2 tys. zł. w kraju o tak wysokim bezrobociu. To obyczaje nuworyszy, ludzi nieokrzesanych.

Cała rozmowa Anny Wojciechowskiej w najnowszym tygodniku "wSieci", od poniedziałku w kioskach. Można kupić także w formie e-wydania. Polecamy! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła