Duda: premier Tusk to kłamca i tchórz

opublikowano: 1 lipca 2014
Duda: premier Tusk to kłamca i tchórz lupa lupa
Fot. Solidarnosc.org.pl

„Rządzący to banda ludzi, którzy powinni dawno być w rynsztoku politycznym”.

Stefczyk.info: Rządowa afera taśmowa nabiera tempa. Premier Tusk i jego ministrowie nie widzą jednak powodu, by w tej sytuacji miało dojść do zmian politycznych. Jak Pan to wszystko ocenia?


Piotr Duda: Nie jestem zdziwiony tym, co zostało nagrane na ujawnianych taśmach. Znam tych ludzi, wiem dlaczego oni tak podchodzą do spraw publicznych. Mówiłem wiele razy, że to jest grupa biznesowo-towarzyska. Im nie zależy na naszej ojczyźnie, na Polsce, ale na własnych interesach i utrzymaniu się za wszelką cenę przy władzy. Rok temu mówiłem na Kongresie PiSu, że premier Tusk to kłamca i tchórz, to się obecnie jedynie potwierdza.


W jaki sposób?

 

Premier jest tak wielkim tchórzem, że nawet swojego rządu nie jest w stanie podać do dymisji. Jest tak dużym kłamcą, że w tych wszystkich sprawach dotyczących choćby kwestii społecznych, komisji Trójstronnej jego słowa są jedynie fałszem. Obecnie okazuje się, że Komisja Trójstronna jest również tylko teorią, jak nasze państwo. Dla mnie sprawa jest jasna, wiedziałem od lat, że ci ludzie w ten sposób podchodzą do Polski, że traktują nasz kraj jako swój prywatny folwark.


Wielu dopiero teraz przejrzało na oczy.

 

Wielu dziennikarzy obecnie się przebudziło. Wielu z tych, którzy nas krytykowali, teraz przejrzało na oczy. A nas atakowano za to, że wychodzimy z Komisji, że burzymy dialog. Teraz sami się przekonali, jak to jest z wolnością słowa, że ta władza zrobi wszystko, by utrzymać się na stołkach.


Rząd ma jednak obecnie legitymizację. Sejm udzielił mu wotum zaufania.

 

To jest dla mnie karykatura. Oni sami sobie udzielili wotum zaufania. Chętnie podsłuchałbym spotkania premiera Tuska i premiera Piechocińskiego. Jaki był układ? Co za co, żeby PSL znany z polityki „prorodzinnej” zagłosował za wotum dla rządu? Rządzący to dla mnie banda ludzi, którzy powinni dawno być w rynsztoku politycznym, a nie sprawować władzę w kraju. Oni przynoszą nam wstyd.

 

Cała rozmowa na Stefczyk.info
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła