Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Feusette we „wSieci” o opozycyjnym hejcie

opublikowano: 15 marca 2017
Feusette we „wSieci” o opozycyjnym hejcie

Szefowa Trójki z czasów PO-PSL Magdalena Jethon i guru mediów lewicowych Jacek Żakowski pokazali w ostatnich dniach swoje prawdziwe oblicza. Ona nie wie, przeciw czemu protestuje, on walczy z wolnością słowa nawet we własnej rozgłośni – pisze w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Krzysztof Feusette.

Autor zauważa, że mamy do czynienia z recydywą: Pewne symptomy politycznego szaleństwa dało się zauważyć u Jacka Żakowskiego już wcześniej. Choćby wtedy, gdy pisał o rodzinach „pisowskich”: „Rodzice wracają ze sklepu, żony wracają z pracy, dzieci wracają ze studiów albo szkoły. Jak się czują? A za wieloma rodzinami oraz ich nazwiskami to się będzie ciągnęło na pokolenia. Teściowie wnuków będą sobie mówili: »Wyszła za wnuka tego z PiS. Ale on jest porządny. Nie wdał się w dziadka […]«. Albo będą mówili przeciwnie: »Ty się lepiej z tym nie zadawaj. Z oczu mu patrzy jak dziadkowi […]«. Albo: »Jak kochasz, to się pobierzcie, jedynie nazwiska nie przyjmuj. Szkoda dzieci«”.

Krzysztof Feusette przypomina, że w środowisku ludzi przyzwoitych tego typu narracja kończy się ostracyzmem: Posługiwanie się w walce politycznej narracją, która może uderzyć w czyjeś dzieci, nieważne – pisowskie, platformerskie czy lewackie – powinno wykluczać z debaty publicznej. Ale autorowi nie spadł włos z głowy, ba, w komentarzach pod tekstem znaleźli się bojownicy, którzy w ostatecznym rozwiązaniu kwestii pisowskiej poszliby znacznie dalej.

Emocje – jak wiemy – są złym doradcą. Co gorsza, pogłębia się u publicysty „Polityki” pasja hejterska, która każe mu już nie tylko drwić z wypadku samochodowego z udziałem premier Szydło, lecz i pisać o nim „żartobliwy” wierszyk, rozpoczynający się od słów: „Pędzą przez Polskę karawany / Bo spieszno im do dobrej zmiany”. Są jednak chwile, gdy nie jest mu do śmiechu, a wtedy tak typowe dla „Salonu” przeświadczenie o własnej nieomylności niweczy resztki sentymentów do wolności słowa – czytamy w tekście.

Autor przypomina też wywiad Magdy Jethon z Robertem Mazurkiem: Oj, nie miał dla niej litości nasz redakcyjny kolega Robert Mazurek, gdy próbował na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” ustalić możliwości percepcyjne medialnego zaplecza KOD.

Więcej o „możliwościach percepcyjnych” niektórych guru lewicowo-liberalnego salonu w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” , dostępnym w sprzedaży od 13 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła