E-prenumerata

i

tylko 9,99 zł za miesiąc

Feusette: Wyrzucenie posłów to jedyne dobre wyjście

opublikowano: 11 listopada 2014
Feusette: Wyrzucenie posłów to jedyne dobre wyjście lupa lupa
fot. wSieci.pl

Zapis czatu z Krzysztofem Feusettem.

Czy jest szansa aby media były obiektywne? Na przykładzie tego co teraz dzieje w sprawie już byłych posłów PiS. Makabra. A wszystkie afery PO zamiatane pod dywan.

Codziennie, zwłaszcza przed wyborami, hektolitry hipokryzji wylewają się z TVN, TVP i paru prasowych tytułów. Nie jest to, rzecz jasna, żadne usprawiedliwienie dla posłów PiS, bo ta gra wygląda tak od lat. Sprostytuowane twarze mainstreamu - czy ktoś jeszcze spodziewa się po nich czegoś dobrego? Gorzej, że "afera madrycka" świadczy o... (proszę wpisać stosownie do wrażliwości) tych trzech panów.

Dlaczego postanowił się Pan marnować u Karnowskich? Przy ostatnich wyczynach ekipy „wSieci” w związku z Ziemkiewiczem (np. blokowaniem u was pozytywnych recenzji tej książki, co jest chyba najlepszym wyrazem całej tej nagonki na niego) powinien się pan nad tym zastanowić. Kilku miernych pismaków uderza w człowieka, któremu co najwyżej buty czyścić mogą, patrząc na wartość jego twórczości i ciągłego "w trasie".

Druga część Pana wypowiedzi jest lepsza:) W pierwszej nie chce Pan zauważyć, że negatywne recenzje książki Ziemkiewicza napisali także Bronisław Wildstein, Piotr Semka, Piotr Gursztyn, więc nie tylko we wSieci" została uznana za szkodliwą i niemądrą. Co do butów Rafała, zebrało się na nich, moim zdaniem, sporo nieprzyjemności. Ale to on będzie musiał je czyścić.

Czy przewiduje Pan napisać drugą część Alfabetu" w najbliższej przyszłości? Pierwsza część była świetna, ale zabrakło mi trochę niezbyt chlubnych nazwisk. Na przykład pani Karoliny Lewickiej z TVP Info, która nie potrafi poprowadzić ANI JEDNEGO programu bez krytyki PiS. Mógłby Pan wypowiedzieć się w tym miejscu na jej temat?

Dziękuję za ciepłe słowa. Druga część - czemu nie, czas pokaże. Co do pani Lewickiej - jeśli nie potrafi, to może nie może?:)

Z tego co wiem ma Pan dość negatywne zdanie nt Ruchu Narodowego, ale czy ma on szansę zyskać w pańskich oczach?

Nigdy nie wyrażałem negatywnych opinii o Ruchu Narodowym, już prędzej o części kiboli (po pobiciu siostrzeńca Jose Torresa na Śląsku przez kilku kretynów w szalikach). Nie sądzę, by zyskiwanie w moich oczach zajmowało członków RN. Ale przyglądam się z sympatią, zwłaszcza młodszym politykom, bo w wielu sprawach się z nimi zgadzam. Być może, niestety, nie należy do nich kwestia zdecydowanego potępienia wszelkiej przemocy. Za to tęczę zdemontowałbym jeszcze dzisiaj:)

Bardzo lubię Pana teksty, poczucie humoru, dystans do spraw i jednocześnie umiejętność nazywania rzeczy po imieniu. Rozpoczynamy Lekturę w sieci od Pana tekstów. Dziękuję i pozdrawiam.

To ja dziękuję za przemiłe słowa, proszę pozdrowić wszystkich wokół:)

Ciekawi mnie jedna rzecz : TVP, TVN, Polsat uznawane są za prorządowe media, skądinąd słusznie, ale czy nie wydaje się Panu, że gdyby PiS doszło do władzy to np. prawicowe tygodniki mogły by być uznawane za właśnie prorządowe? nie obawia się Pan takich zarzutów, zarzutów o bycie tubą PiS-u?

Wszystkie media mają swoje światopoglądowe kierunki. Problem zaczyna się wtedy, kiedy propaganda zaczyna przesłaniać rzeczywistość, a nienawiść - przyzwoitość. To stało się z mainstreamem, po stronie mediów od tej władzy niezależnych i przez nią niedotowanych nie widzę na razie oznak takiej "zarazy".

Czy myśli Pan że Redakcja „wSieci” mogła być nawiązać kontakty z polakami za granicą, którzy pisali by krótkie, ciekawe felietony jak się im żyje/co piszą miejscowi o naszych i co musiało by się stać żeby wrócili do Polski?

Bardzo ciekawy pomysł. Podrzucę wyżej.

Czy zdaniem Pana Ruch Narodowy ma szanse zostać partia o zasięgu krajowym?

Tak, mam taką nadzieję, przy przeróżnych zastrzeżeniach.

Pozdrawiam serdecznie Na pewno dziwnie wyglądam w autobusie czytając Pana felietony, ale dają mi tyle ubawu! Życzę samych sukcesów

Bardzo dziękuję, pisząc je wyglądam z pewnością jeszcze dziwniej:) Życzę tego samego (sukcesów, nie "dziwnego wyglądu":))

Czy planuje Pan może wydać książkę z felietonami?

Kiedyś - pewnie tak. Na razie - mam nadzieję - za wcześnie na wszelkie podsumowania:)

Kiedy odpowiedź na bluzgi RAZa?

Jeśli pyta Pan o Czytelników, to odpowiadają codziennie. Jedni zachwytem, inni rozczarowaniem. Mnie jest już tylko smutno.

Panie Redaktorze, gratuluję znakomitego pióra. Czy nie uważa Pan że trzech muszkieterów ostatnią eskapadą załatwiło PiS-owi sprawę w wyborów w "wahających się województwach?

Nie sądzę, w końcu wylecieli natychmiast.

Ilu wg Pana podobnie złodziejskich osobników jest jeszcze w klubie PiS?

Nie wiem nawet, ilu jest w PO czy SLD.

Gdyby doradzał Pan liderowi opozycji. J. Kaczyńskiemu, to co doradziłby mu Pan zrobić w 1. kolejności, by wygrać przyszłoroczne wybory do parlamentu ?

Większe otwarcie na młodych wykształconych z wielkich miast. Nowe drogi komunikowania się ze społeczeństwem (stare są przegniłe). Powrót do budowania partii osobowości, nie lizusów bez charakteru.

Witam, z góry przepraszam bo pytanie może delikatnie nie na miejscu ale ta sprawa nurtuje mnie od dłuższego czasu a osoby zainteresowane niestety nie są zainteresowane odpowiedzią na wysyłane do nich pytania. Sprawa dotyczy Przeglądu Tygodnia Mazurka i Zalewskiego. Czy orientuje się Pan, Panie Krzysztofie który z Panów redaguje rubrykę z życia koalicji, a który z życia opozycji, czy może nie ma takiego podziału i Panowie wymieniają się zadaniami?

Nie mam pojęcia, proszę ich zapytać, może będą wiedzieć:)

Odniesie się Pan do wpisów i komentarzy RAZ-a odnośnie Pana na TT?

Znam tylko jeden: że pisanie o "szlochu RAZ-a" to jego zdaniem michnikowszczyzna. Odpisałem, że oburzenie na "szloch" w czasie, gdy się innego dziennikarza nazywa "szmatą" (to o Robercie Mazurku") to typowa hipokryzja salonu. Innych komentarzy nie znam.

Czemu ludzie jeszcze na ulice nie wyszli? Czemu pod galeriami pełno „porszakow’ na inwalidach stoi? Gdzie ta bieda ? Czy sklepy i usługi powinny zostać zamknięte w niedziele ? i czemu ludzie nie chodzą na wybory ? Dziękuję i pozdrawiam !

Bo na ulicy można przegrać wszystko, a wciąż mają coś do stracenia. Bo właściciele „porszaków” często kupili je dzięki pogardzie dla ludzi. Bieda - w mniejszych miastach, na wsiach i w zapuszczonych dzielnicach wielkich miast. Niczego nie należy zamykać w niedziele, poza więzieniami. Nie chodzą, bo politykom na tym nie zależy. Pozdrawiam:)

Gdzie można nabyć pańska książkę pt: "Alfabet salonu"?

Mam nadzieję, że wciąż jeszcze w wielu księgarniach - Matras, Empik i inne. Albo we "wSklepiku.pl".

Jak się Panu Redaktorowi "podoba" "dziennikarstwo" Moniki Olejnik wobec afery madryckiej ws podsłuchów i inne?

Dziś zaprosiła pana Miśka K., by komentował aferę w PiS. To tak, jakby pawiana pytać o tablicę Mendelejewa. Afery taśmowej zaś nigdy nie było, były tylko "brzydkie wyrazy", takie jak "ośmiornica" czy "winko"... MO - inicjały czasem mówią coś o człowieku.

Czy Pana zdaniem pozostała nam już tylko modlitwa? Czy zamelduje się Pan jutro na MN?

Modlitwa to tylko", ale aż", i sprawdza się niezależnie od władzy. Na MN nie idę.

Czy wydacie „wSieci” w wersji aplikacji na telefon? Np. wPolityce.pl mobilne. Podobnie jak Rzeczpospolita", którą miałem w smartfonie wbudowaną. Dla czytelników to wygodne rozwiązanie.

Mam nadzieję, że tak się stanie. Choć ja na pewno nie dam rady, mam smartfona od miesiąca:)

Witam, Czy uważa Pan, tak jak Pan Tadeusz Cegielski, ze masoneria w Polsce jest apolityczna?

Nie znam się na masonerii, ale im więcej w Polsce apolityczności, tym chyba lepiej.

Rozumiem, podzielam Pana zdanie, choć muszę przyznać, że odpowiedź trochę wymijająca Pozdrawiam

Nie znam pozostałych poglądów p. Cegielskiego, więc trudno mi odpowiedzieć konkretniej. Pozdrawiam również:)

Czy mógłby Pan się odnieść do sukcesu klimatycznego Kopacz"?

Trudno uchwycić takie nic:)

Serdecznie Pana pozdrawiam .Jestem stała czytelniczką  "wSieci "Bardzo lubię Pana teksty ,oraz książkę "Alfabet salonu"

Dzięki wielkie, pozdrawiam równie serdecznie:)

Serdecznie Pana pozdrawiam. Co Pan sądzi o audycie wykonywanym przez aferzystę Sikorskiego, może tak dołączyć Mira Rycha i Zbycha oraz Protasiewicza z zegarmistrzem?

Kolejna żartobliwa propozycja pana Papkina dyplomacji, dziś z ulicy Wiejskiej. Nie przywiązuję się do zapowiedzi Radosława Sikorskiego, bo nigdy nic z nich nie wynika.

Czy patrząc na historię dwudziestego wieku też Pan uważa, jak Marysia, że nacjonalizm jest szczytną, prawą ideą?

Nie wiem, jaka Marysia, ale to nieistotne. Nacjonalizm ma różne oblicza, w gospodarce jest potrzebny, w sporcie - racjonalny, w kulturze - niezbędny. Odpowiedź musiałaby zająć więcej miejsca, ale daleki jestem od marzeń, by Europa rozmyła się jak poglądy niektórych kolegów.

Czy zgadza sie Pan z opinia, ze odejście Hofmana, Kamińskiego i tego 3ciego poważnie uderzy w PIS, jako ze tak naprawdę dysponuje on "krótką ławką" ? Czy ta afera nie jest przypadkiem efektem wewnątrzpartyjnych rozgrywek?

Nie sądzę, raczej pewnego "polowania na Hofmana" ("Fakt" już ma zdjęcia i filmiki...). Niestety, tym razem zwierzyna sama weszła na muszkę. Szkoda słów, ręce opadają, że można być aż tak nierozgarniętym, o uczciwości już nawet nie wspominając.

Czy ustawa o monitoringu w lokalach wyborczych będzie zrealizowana ? Przecież podobno PiS ją przepchnął w Sejmie.

Jeśli przepchnął, to będzie, ale nic mi o tym nie wiadomo, by to już obowiązywało.

Czy uważa Pan, że ostatnia sprawa z Hofmanem przyczyni się do kolejnej porażki PiS-u.

Nie wiem, na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony - to blamaż bardzo ważnej w PiS postaci, z drugiej jednak - dowód, że w partii tej łamiąc pewne zasady ląduje się na bruku, a nie na fotelu Marszałka Sejmu.

Serdecznie Pana pozdrawiam, co Pan sadzi o wyrzuceniu posłów PiS-u?

Jedyne dobre rozwiązanie.

Czy w przyszłym roku warto oddać swój głos na PIS jak i tak wejdą w koalicje z PSL-em i wszystko pójdzie na marne?

Nie oddając głosu wcale raczej się do rządów PSL człowiek przybliża, niż od nich oddala. Głowa do góry:)

Dziękuję za wszystkie pytania, pozdrawiam Państwa serdecznie. Wszystkiego dobrego, mądrego i pięknego. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła

Szanowny Czytelniku

Chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych osobowych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 r., zgodnie z instrukcjami, o których mowa poniżej.

Od 25 maja 2018 r. zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane w skrócie również jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, i wprowadza wiele zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych, które będą miały wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na korzystanie z usług internetowych. Przed przejściem do serwisu naszym celem jest zapoznanie Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci szeroką wiedzę i bezpieczeństwo korzystania z naszych serwisów internetowych Prosimy Cię o zapoznanie się z podstawowymi informacjami.

Co to są dane osobowe?

Podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach, instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu udostępniania personalizowanych treści i reklam, bezpieczeństwa oraz analizowania ruchu na naszych stronach.

Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych osobowych będzie Fratria sp. z o.o., a także nasi Zaufani Partnerzy, tj. firmy i inne podmioty, z którymi współpracujemy przede wszystkim w zakresie marketingowym. Listę Zaufanych Partnerów możesz sprawdzić w każdym momencie pod niniejszym linkiem „Zaufani Partnerzy”.

Po co są nam potrzebne Twoje dane?

Aby dostosować reklamy do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych osobowych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów. Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych, możesz ją w każdej chwili wycofać. Przysługuje Ci również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – GIODO. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Wyrażenie przez Ciebie zgody jest dobrowolne. W każdym momencie możesz również edytować swoje preferencje w zakresie udzielonej zgody, w tym nawet wycofać ją całkowicie, klikając w ustawienia zaawansowane lub wyrażając zgodę i przechodząc na naszą stronę polityki prywatności. Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa, jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz na naszych stronach internetowych). Jeśli chcesz się zgodzić na przetwarzanie przez Fratrię sp. z o.o. i jej Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszych stron i aplikacji internetowych, w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików danych, możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Zgadzam się i przechodzę do serwisu”. Jeśli nie chcesz wyrazić opisanej wyżej zgody lub ograniczyć jej zakres, prosimy o kliknięcie w „Ustawienia zaawansowane”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na „Polityce prywatności”.

×

Ustawienia zaawansowane

Aby dostosować reklamy i treści do Twoich potrzeb i zainteresowań, zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług oraz dokonywać pomiarów, które pozwalają nam ciągle udoskonalać oferowane przez nas usługi, podczas korzystania z naszych usług internetowych Twoje dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach instalowanych przez nas lub naszych Zaufanych Partnerów na naszych stronach i urządzeniach do zbierania i przetwarzania danych osobowych.

Aktywna zgoda

Zgadzam się na przechowywanie w moim urządzeniu plików cookies, jak też na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym profilowanie, moich danych osobowych pozostawianych w ramach korzystania oferowanych przez Wydawnictwo Fratria sp. z o.o. oraz zaufanych partnerów usług Wydawnictwa. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych w ramach korzystania z oferowanych przez Wydawnictwo Fratria zaufanych partnerów usług. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne.

Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych oraz przysługujących Ci uprawnień przeczytasz na Polityce prywatności.