Gadowski: Co zostawimy dzieciom?

opublikowano: 5 lutego 2015
Gadowski: Co zostawimy dzieciom? lupa lupa
Fot. PAP/Radek Pietruszka

„W Polsce niewiele spraw dzieje się na serio, a te, które się dzieją, nie są wynikiem działań warszawskich 'władz'” - pisze publicysta „wSieci” Witold Gadowski.

Witold Gadowski podkreśla, że realnie zachodzą pewne procesy gospodarcze, które swoje źródło mają w Berlinie.

„Jaka może być konsekwencja obecnych rządów? Ano taka, że w ciągu kilku najbliższych lat utracimy jako Polacy możliwość decydowania o kształcie naszego państwa. Bezczelnie zajmą się tym berlińscy urzędnicy. Zamieniliśmy bowiem drobnego cwaniaczka Tuska na pozbawioną jakiegokolwiek wypolerowania kobietę, która najwyraźniej nie ma nawet na tyle świadomości, aby zdawać sobie sprawę z własnych deficytów. Szarpiąca nią na czerwonym dywanie kanclerz Aniela Merkel to obrazek zgoła symboliczny. Tak się traktuje polskiego 'tłumoka' na europejskich salonach. Fakt, że większość naszego społeczeństwa przyjmuje to z milczącym zrozumieniem, jest jeszcze bardziej smutny” - pisze felietonista „wSieci”.

Witold Gadowski podkreśla, że Polacy muszą samodzielnie odbudować własną elitę i całe państwo.

„Musimy najpierw odbudować polskie służby specjalne. Mając sprawne służby, będzie można się zabrać do odtworzenia polskiej polityki zagranicznej, wolnego rynku i autentycznej klasy politycznej. Drugim posunięciem będzie rozbicie niemieckiego monopolu właścicielskiego w działających na terenie naszego kraju mediach. Demonopolizacja będzie przeprowadzona administracyjnie, tak aby w niedługim czasie na polskim rynku działały media mające co najmniej kilkanaście źródeł kapitałowych. Walka o służby specjalne i media to najważniejsze zadanie, jakie czeka ludzi poważnie myślących o odbudowie państwa” - tłumaczy Gadowski.

„My mamy do zrobienia ważniejsze rzeczy. Patrzą na nas nasi dziadowie i ojcowie, od nas uczą się nasze dzieci” - puentuje publicysta.

Więcej o wyzwaniach dla współczesnych Polaków i zadaniach, jakie musimy zrealizować w w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 2 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła