Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Gdzie są miliardy wyprowadzone ze SKOK Wołomin?

opublikowano: 30 marca 2015
Gdzie są miliardy wyprowadzone ze SKOK Wołomin?
fot. M. Czutko

Ryszard Makowski: „Dla Platformy nie liczy się tak naprawdę dobro obywatela”. 

Oskarżając o wyprowadzenie trzech miliardów ze SKOK Wołomin, Platforma oskarża samą siebie i podległe sobie instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo finansowe Polski. Tylko w państwie sparaliżowanym bezprawiem jest możliwe złodziejstwo idące w miliardy. 

W ramach nagonki na PiS rozpowszechniana jest informacja, że teraz społeczeństwo będzie musiało pokryć trzy miliardy złotych, które zniknęły z kasy SKOK Wołomin. Każdy biedny emeryt, rencista, dziecko złoży się na pokrycie pisowskich malwersacji, które zresztą uderzyły przed wszystkim w tych emerytów, rencistów i dzieci.

Teza prosta, wręcz prostacka, ale profesjonalnie nagłaśniana może być skuteczna.

I nie ważne, że sedno sprawy jest zupełnie gdzie indziej.

Co to za państwo, w którym można  bezkarnie wyprowadzić trzy miliardy złotych i nie interesują się tym żadne służby? To znaczy interesowały się tym służby, teoretycznie nieistniejące czyli WSI. Z tym, że skupiły  się na tym jak wytransferować gotówkę z Polski  i nikt de facto im w tym nie przeszkadzał. Przecież mamy chyba jakiś wywiad czy kontrwywiad gospodarczy monitorujące przepływy finansowe, sprawdzające kto robi przelewy do rajów podatkowych i przedsiębiorące  odpowiednie  kroki by temu zapobiec. 

Gdzie było chociażby ABW, do którego zadań należy rozpracowywanie przestępstw  godzących w podstawy ekonomiczne państwa?

 

CAŁY FELIETON RYSZARDA MAKOWSKIEGO na portalu wPOLITYCE.pl  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła