Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Girzyński: Polańskiego należy wysłać do USA

opublikowano: 2 listopada 2014
Girzyński: Polańskiego należy wysłać do USA
fot. youtube.com/TVP Kultura

Nie może być tak, że ktoś ma immunitet, bo należy do elity - mówi poseł PiS w rozmowie ze Stefczyk.info.

Stefczyk.info: W Polsce trwa dyskusja, jak państwo powinno się zachować w związku z Romanem Polańskim. Reżyser wciąż jest poszukiwany za przestępstwa pedofilskie, jakich się dopuścił ponad 30 lat temu. Co Polska powinna zrobić?

Zbigniew Girzyński: Polska po prostu powinna się stosować do ratyfikowanej przez siebie umowy z USA. Umowa jest w tym zakresie bardzo konkretna i jednoznaczna. Roman Polański powinien zostać zatrzymany i przekazany Amerykanom.

Jednak sprawa dotyczy przestępstwa sprzed 30 lat, ofiara wybaczyła Polańskiemu, a reżyser ma już ponad 80 lat. To nic nie znaczy?

Dziwnym trafem ścigało się nawet po dłuższym okresie przestępców z okresu II wojny światowej. I nikomu nie przychodziło do głowy, że to jacyś starsi panowie, którym powinno się dać spokój. Prawo musi być równe dla wszystkich. Przestępstwo, jakiego dopuścił się Polański, nie przedawnia się w USA. W żadnym wypadku nie może być tak, że ktoś kto uciekł, unika kary, nie tylko porusza się swobodnie po świecie, ale jest fetowany i przyjmowany z honorami. To jest dla mnie skandal. Ci, którzy starają się to jakoś wytłumaczyć, chcą pokazywać, że są ludzie równi i równiejsi wobec prawa.

Polecamy cały wywiad ze Zbigniewem Girzyńskim na portalu Stefczyk.info: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/girzynski-polanskiego-nalezy-wyslac-do-usa,12109580472 ! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła