Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Gwiazda: Władza musi się przestraszyć

opublikowano: 21 listopada 2014
Gwiazda: Władza musi się przestraszyć lupa lupa
Fot. Blogpress.pl

„Tyle razy się władzy udawało, że w końcu „przegięła pałę” i doprowadziła do skandalu”.

 

Stefczyk.info: Polacy przecierają oczy ze zdumienia widząc, co dzieje się po wyborach samorządowych. Wiele osób nie może uwierzyć, że można mieć takie problemy z ustaleniem wyników wyborów. Z czego to może wynikać?


Andrzej Gwiazda: Obserwując to, co się dzieje w Polsce, mam wrażenie, że tyle razy się władzy udawało, że w końcu „przegięła pałę” i doprowadziła do skandalu. To jest pewna nadzieja na poprawę sytuacji. Takie zmiany, uzdrowienie sytuacji można rozpocząć dopiero, gdy właśnie dojdzie do afery, dojdzie do dużego skandalu. Jeśli w takiej sytuacji ludzie wyjdą na ulicę, może dojść do zmian. To jest jedyny sposób społecznej kontroli w tej chwili.


Sądzi Pan, że do tego dojdzie?

 

Jak nie teraz, to mamy następne wybory... Zaczęły być jednak przecież organizowane demonstracje w związku z tym skandalem. Manifestacje odbywają się w wielu miejscach w Polsce. Jednak muszą one być liczne. Tu liczy się tylko liczebność, od niej będzie zależała skuteczność tego protestu.


Dlaczego? Władza się ugnie tylko przed masą nie przed postulatami?

 

Hasła mają mniejsze znaczenie, są wręcz nieważne. Ośrodki decyzyjne muszą się przestraszyć. A im więcej osób, by jest na to większa szansa.


Czytaj oryginalny artykuł na Stefczyk.info


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła