III RP nie ma już ani chwili

opublikowano: 18 kwietnia 2015
III RP nie ma już ani chwili
fot. wPolityce.pl

Walka o prawdę i dobre imię Polski może się przerodzić w walkę o być albo nie być dla państwa.

- Słowa szefa FBI, który de facto był łaskaw obarczyć winą za Holokaust Polaków i Węgrów, budzą przerażenie. Nie tylko dlatego, że są bardzo krzywdzące (kto zna historię temu nie trzeba tłumaczyć) dla Polski i Polaków, ale głównie dlatego, że pokazują jak dalece rozlała się ignorancja historyczna u naszych zachodnich sojuszników. To niestety również wynik błędów polskiej polityki historycznej, której właściwie nie ma. W tę lukę wchodzą bardzo brutalnie Niemcy, czy antypolskie środowiska żydowskie, które korzystając z bierności III RP lansują wykrzywioną wersję historii. Wersję, w której wina za wojenną hekatombę spoczywa na wirtualnych „nazistach” oraz zupełnie konkretnych narodach, głównie Polakach. Jak widać ten krzywy, szkodliwy i krzywdzący dla Polski obraz dociera nawet do elit w USA i kształtuje wiedzę i postawy najważniejszych urzędników w Ameryce - pisze Stanisław Żaryn na portalu wPolityce.pl.

- Słowa szefa FBI powinny obudzić III RP i sprawić, że podejmie ona natychmiastowe działania na rzecz promocji naszego punktu widzenia, na rzecz promocji historycznej prawdy. Dziś to nie tylko kwestia walki o dobre imię Polski, lada chwila może się to okazać walką o być albo nie być dla państwa - dodaje.

Cały tekst na portalu wPolityce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła