Jaki będzie Program 2 TVP?

opublikowano: 5 września 2016
Jaki będzie Program 2 TVP?
fot. wSieci

Marcin Wolski nazywa swój pomysł na TVP2 Telewizją+. Co to oznacza i czego możemy się już wkrótce spodziewać w telewizyjnej „Dwójce” - dopytuje jej nowego dyrektora Ryszard Makowski na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.


Zmiana na stanowisku dyrektora TVP2 nastąpiła stosunkowo niedawno, ale jeszcze przed zamieszaniem wokół stanowiska prezesa Telewizji Polskiej, które postawiło Marcina Wolskiego w stosunkowo niepewnej sytuacji. „Sądziłem, że sytuacja jest bardziej pewna. Na ruchomych piaskach znalazłem się nagle, ale nie wpadłem w panikę. Wiedziałem od początku, że moje dyrektorowanie jest na krótko i przyszedłem nie po zaszczyty, ale do ciężkiej roboty, za którą będę oceniany i rozliczany, więc nie przeżywam żadnego szoku ani traumy” – opowiada rozmówca Ryszarda Makowskiego.
Zapytany o swoje plany dotyczące ramówki nowy dyrektor uchyla rąbka tajemnicy i zdradza czym będzie się kierował w jej ustalaniu: „Pierwsze kryterium jest takie, czy mi się to podoba. Drugie, czy jest szansa, że to się spodoba widzom. Jedyny filtr, jaki nakładam, to kultura i inteligencja. Nie zniosę na swojej antenie chamstwa i prostactwa”.
Jednak rozmowa toczy się nie tylko o przyszłości „Dwójki” i poruszane są również tematy ocierające się o świat polityki. Wolski zdradza swoją opinię na temat obsadzania stanowisk kierowniczych w telewizji według klucza partyjnego i przedstawia własną propozycję na rozwiązanie tego drażliwego zagadnienia: „Według mojej prywatnej opinii powinien to być urzędnik państwowy, być może w randze ministra, powoływany przez rząd i odwoływany razem z nim. Nie byłoby żadnej fikcji. Drugim wariantem byłoby powołanie ciała zupełnie niezależnego, choćby przez Radę Rektorów, która by wyłaniała władze mediów publicznych” – mówi o posadzie Prezesa Telewizji Polskiej.
W wywiadzie jest również mowa o konkretnych propozycjach do nowej ramówki TVP2 oraz o tym jak nowy dyrektor zamierza zainteresować widzów, a także do kogo tak naprawdę będzie skierowana tworzona przez niego telewizja.
Nowe wydanie tygodnika, tym razem w objętości 148 stron, w sprzedaży już od 5 sierpnia. Także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła