Janecki we "wSieci": Taśmy kompromitacji

opublikowano: 26 maja 2015
Janecki we "wSieci": Taśmy kompromitacji lupa lupa

Krótki przewodnik po nagraniu rozmowy wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej i szefa CBA Pawła Wojtunika (5 czerwca 2014 r. w restauracji Sowa & Przyjaciele) przedstawia na łamach tygodnika „wSieci” Stanisław Janecki.

Autor artykułu cytuje wypowiedzi Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika, które zostały przyporządkowanie do poszczególnych tematów. O WSI i tajnych służbach szef CBA mówił m.in. – Znaczy Bartek [Sienkiewicz] ma ze mną taki problem, że Bartek się nauczył zarządzać wszystkim przez telefon. Nawet jak siedzieliśmy na tej trybunie, to szef BOR do niego telefonem, czy śmigłowiec nie może dalej latać. No ja pierniczę. No to minister. Jak on do mnie zadzwonił, czy może śmigłowiec dalej latać, czy nie. Jakbym go pierdyknął telefonem.

Na temat Pendolino wicepremier powiedziała: – Teraz mamy cały czas jazdę z tym Pendolino, nie… Ale wiesz… Ja mówię, no nie, utną mi język w grudniu, bo ja cały czas mówię: „W grudniu Pendolino pojedzie po polskich torach”… Według mnie… Z naszej strony nie ma wyjścia… A głupi Piechociński po prostu, to chyba wiesz, debil jeden… Ale stary, on się o tym pięć razy wypowiedział, wiesz, i podkręca temat, rozumiesz? Podkręca temat, że za mną gonią z mikro mikrofonami, co z Pendolino… I to jest no niestety najgorsze. Na co Paweł Wojtunik  odpowiedział: – Pendolino, tak nie badając sprawy, to jest jedna rzecz słaba. Generalnie Alstom [firma produkująca Pendolino] ma problemy wszędzie i Alstom już miał problemy [z oskarżeniami o korupcję — w kilkunastu krajach].

Stanisław Janecki cytuje bohaterów nagrania, którzy wypowiadają się także na temat górnictwa, spółek skarbu państwa, Joanny Kluzik-Rostkowskiej czy premii.

Tekst Stanisława Janeckiego dotyczący podsłuchanej rozmowy Elżbiety Bieńkowskiej i Pawła Wojtunika w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 25 maja br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Zobacz także: "Sieci": Bitwa o Rzeszów


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła