Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Jeden ksiądz na półtora tysiąca skazanych – gdzie ta pedofilia w kościele?

opublikowano: 31 grudnia 2013
Jeden ksiądz na półtora tysiąca skazanych – gdzie ta pedofilia w kościele? lupa lupa
sxc.hu

Przed chwilą w TvN 24 „Czarno na białym” kolejna opowieść o pedofilii w kościele. Można odnieść wrażenie, że Kościół Katolicki to jedna wielka sodomia i gomoria. Obywatelu, nie wpuszczaj księdza po kolędzie, bo ci dziecko zgwałci... Czarno na białym... czarna, kościelna plama na białym społeczeństwie....

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zapytali ostatnio Ministra Sprawiedliwości, jak to jest z ta pedofilia w kościele na tle pedofilii w ogóle. Senatorowie zapytali o liczbę skazanych na z przestępstwa pedofilskie.

Z odpowiedzi ministra wynika, że w listopadzie 2013 roku przebywało w zakładach karnych 1454 skazanych za czyny pedofilskie, w tym jeden ksiądz.
Tak jest – jeden ksiądz na półtora tysiąca skazanych.

Około 900 skazanych pedofili nie ma zawodu. 70 to murarze, 30 rolnicy, 30 – ślusarze, 25 - mechanicy samochodowi. I jeden ksiądz.
Statystyka skazań wskazuje więc, ze pedofilia w kościele to absolutny odosobniony margines. 70 skazanych murarzy i jeden ksiądz... to by znaczyło, ze raczej w budownictwie jest problem z pedofilią, a nie w kościele.

Ktoś powie, - bo pedofilie w kościele się ukrywa. Nie sądzę. Komu darują, to darują, `ale nie księdzu. Zbyt wielka gratka, zbyt wielki spektakl medialny, żeby odpuścić najmniejsze oskarżenie.
Na koniec świata pojadą, na Dominikanę, gdy tylko zwietrzą jakiekolwiek antykościelne oskarżenie. Nie ma dla księży taryfy ulgowej w żadnej sprawie, wręcz przeciwnie, a w sprawie pedofilii szczególnie.
Czarno na białym widać, że w tej antypedofilskiej nagonce chodzi o poniżenie, upodlenie kościoła, a nie o sprawiedliwość.

Janusz Wojciechowski 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła