Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Jedna koncesja dla katolików to za mało

opublikowano: 17 lipca 2013
Jedna koncesja dla katolików to za mało lupa lupa
Andrzej Wiktor

– Jeszcze nie dali, dopiero obiecali. Była uchwała, ale kilka schodków wciąż przed nami. Trzeba zachować ostrożność, bo w tym systemie wszystko jest możliwe. Ile było w przeszłości obiecanek! Natomiast oczywiście, nie wyobrażam sobie, by nie dotrzymali danego słowa – mówi w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o. Tadeusz Rydzyk CSsR, po ogłoszeniu przez KRRiT decyzji  o przyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie.

Twórca i dyrektor Radia Maryja oraz Telewizji Trwam zaznacza: „to, że musieli dać tę koncesję, jest wielkim zwycięstwem ludzi modlących się w tej intencji i działających. Za to wszystko serdecznie, także za pośrednictwem tygodnika „Sieci”, dziękuję”.

Ojciec Tadeusz Rydzyk podkreśla: „Z mojego punktu widzenia to wielkie, pozytywne zwycięstwo zjednoczonych Polaków, ludzi dobrej woli. Widać, ile możemy dokonać, jeśli jesteśmy razem. I widać, że również w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji są różni ludzie, różne opcje i można się porozumieć. Zawsze nawoływałem do uczciwej, spokojnej rozmowy. Udało się do tego doprowadzić i to jest owoc. A o pewnych złych sprawach, które też się pojawiły, mnie mówić nie wypada. Bo to była droga przez mękę”.

W trakcie rozmowy o. Rydzyk odniósł się również m.in. do pojawiających się na jego temat doniesień prasowych, jakoby jeździł najdroższym samochodem świata: „Nawet nie wiedziałem, co to jest ten maybach. Jeden z naszych ojców zadzwonił do „Gazety Pomorskiej”, która to podała. Zapytał, dlaczego piszą nieprawdę. A redaktor na to cynicznie odpowiedział, że może to i nieprawda, ale już fakt prasowy. Czyli to nadal działa tak, jak w czasach komunistycznych”.

Cała rozmowa braci Karnowskich z o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, twórcą i dyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”, w sprzedaży od 15 lipca br. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła