Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Kaczyński w "Sieci”: Mamy wielką szansę wygrać

opublikowano: 10 stycznia 2022
Kaczyński w "Sieci”: Mamy wielką szansę wygrać

Jarosław Kaczyński, wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach tygodnika „Sieci”.

Rozwiązanie wszystkich problemów, przed którymi stoimy, nie będzie łatwe, jednak nie można popadać w jakiś pesymizm. Wiele rzeczy się też udaje. Damy radę i mamy wielką szansę wygrać – mówi Jarosław Kaczyński, wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach tygodnika „Sieci”.

Podczas rozmowy poruszona zostaje m.in. kwestia trudności, z jakimi musiał ostatnio zmagać się obóz rządzący. Prezes PiS wyjaśnia:

Mamy pandemię, która jest potężnym wyzwaniem. Do tego od jakiegoś czasu sporą inflację. Trwają atak hybrydowy na granicy białorusko-polskiej oraz działania rosyjskie na Ukrainie i w całym regionie […]. Jeżeli to wszystko połączymy, a w tle jest jeszcze nasza niewielka większość w Sejmie i kłopoty, które wywołał były wicepremier Jarosław Gowin, to składa się to wszystko na rzeczywiście wyjątkowo trudny rok – mówi wicepremier i jednocześnie zaznacza: – Rozwiązanie wszystkich problemów, przed którymi stoimy, nie będzie łatwe, jednak nie można popadać w pesymizm. Wiele rzeczy się też udaje.

Jarosław Kaczyński mówi też o sytuacji na wschodniej granicy Polski:

Nie można jeszcze mówić o pełnym podsumowaniu, bo ataki – choć w mniejszej skali – wciąż trwają, nie można wykluczyć ich ponownej eskalacji. Na dzisiaj można powiedzieć jedno: obroniliśmy się – mówi prezes PiS i podkreśla, co zdecydowało o dotychczasowym sukcesie: – To, że Polska ma władzę, która przede wszystkim nie miała wątpliwości, że bronić się należy, która umiała tę obronę zorganizować, która przez ostatnie sześć lat na tyle rozbudowała siły obronne, że były do tego zasoby. Zdecydowała też odporność na nacisk zewnętrzny, chwilami bardzo mocny, i wewnętrzny, histeryczny, ze strony także dużej części opozycji.

Prezes PiS ocenia również kondycję opozycji:

Duża część społeczeństwa zdaje sobie sprawę, jak niespójne, złe i destrukcyjne dla kraju byłyby rządu tak egzotycznego niekiedy konglomeratu, jakim jest dziś opozycja. Potwierdził to ostatnio sondaż, z którego wynika, że aż 64 proc. Polaków uważa, iż opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy. Gołym okiem widać, że te siły nie niosą żadnej dobrej polskiej perspektywy, zwłaszcza w czasach tak niepewnych, pełnych niebezpieczeństw.

Jarosław Kaczyński komentuje też głośną ostatnio sprawę Pegasusa:

Pegasus to program, po który sięgają służby zwalczające przestępczość i korupcję w wielu krajach. Jego powstanie i używanie jest wynikiem zmiany technologicznej […]. Źle by było, gdyby polskie służby nie miały tego typu narzędzia. Chyba każdy się zgodzi, że rozmaite grupy przestępcze powinny być pod obserwacją, że przestępczość trzeba zwalczać i że na całym świecie używa się do tego narzędzi inwigilacji, oczywiście gdy są do tego podstawy prawne i zawsze pod kontrolą sądu, prokuratury […]. Opowieści o rzekomych tysiącach sprawdzanych telefonów są całkowicie pozbawione związku z rzeczywistością […]. Mogę zatem tylko podkreślić: opowieści opozycji o użyciu Pegasusa w celach politycznych to całkowite bzdury.

 

Wicepremier podkreśla też, że PiS zamierza podjąć działania mające na celu walkę z inflacją, z którą zmaga się cały świat:

To przyszło z zewnątrz, za sprawą kosztownych programów ratunkowych w czasie pandemii i wzrostu cen nośników energii, jednak musimy zrobić wszystko, by skutki tego ograniczyć. Jest tarcza antyinflacyjna, będą inne takie przedsięwzięcia. […] będziemy pokazywali prawdziwe przyczyny tego zjawiska i nasze działania w dalszym ciągu będą bardzo aktywne, prospołeczne i antyinflacyjne […]. Podchodzimy do tego problemu z pełną powagą. Zrobimy wszystko, by ludzie wiedzieli, jakie są tego przyczyny i by ten ból społeczny z tego wynikający został zmniejszony.

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 10 stycznia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła