Koszulki i książki w konkursie „wSieci Historii”

opublikowano: 15 października 2014
Koszulki i książki w konkursie „wSieci Historii” lupa lupa

Zakończyliśmy błyskawiczny konkurs na profilu facebookowym miesięcznika „wSieci Historii”.

 

Zakończyliśmy błyskawiczny konkurs na profilu facebookowym miesięcznika „wSieci Historii”. Zasady były proste – poprosiliśmy o kilka dań na temat „Czym dziś jest dla was patriotyzm”. Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi zamieszczone na profilu www.facebook.com/siecihistorii. Niektóre były wesołe, inne poważne, a jeszcze inne – skłaniały do zadumy. Cieszy nas to, że definicja patriotyzmu dla każdego jest inna, jednak łączy je jedno – bezwarunkowa miłość do naszej ojczyzny.

 

Czas na nagrody i rozwiązanie konkursu. Koszulki z firmy Red is Bed otrzymują: Jacek Radziejewski (koszulka thermo) i Jakub Żmuda (koszulka wyklęci), książki dotrą zaś do: Jaśka Żelazek, Katarzyny Krysiak i Piotr Klanowskiego.

 

Poniżej wpisy nagrodzonych osób. Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu - www.facebook.com/siecihistorii.

 

Koszulka thermo – Jacek Radziejewski:

Patriotyzm jest dla mnie kierunkowskazem w życiu. To na nim opieram swoje poglądy czy ważne decyzje w moim życiu. Pamiętam o bohaterach którzy poświęcili swoje życie żebym dziś mógł żyć w wolnej Polsce dzięki nim na ulicy mówię "Dzień dobry!" zamiast "Привет!". Poświęcenie, odwaga i zasady którymi się oni kierowali pokazują tylko ich wielkość i stanowią niepodważalny wzór dla naszego pokolenia. Kiedy dziś widzimy ludzi którzy swoje opinie opierają tylko i wyłącznie na wiadomościach z telewizji lub pierwszej lepszej gazety nie znając nawet podstaw naszej historii widzi się że to wszystko idzie w złym kierunku. To właśnie takie osoby jak my którzy pamiętamy, szanujemy i podziwiamy naszą historie powinniśmy być kierunkowskazem dla osób których poglądy lub opinie wynikające jedynie z ich niewiedzy. Troszczyć się o naszą przyszłość, dbać o teraźniejszość i pamiętać o przeszłości. To jest dla mnie istotą patriotyzmu. Dbanie o swój kraj i nie zapominanie o najważniejszych dla niego kwestiach: naszej historii i jej obronie.

 

Jakub Żmuda:

Patriotyzm ... niestety to pojęcie w ostatnich czasach gdzie Naszym krajem rządziły szemrane "elity", konfidencji z nierozliczonych czasów z dorabianymi cyckami... Na szczęście w tunelu pojawia się światełko - co cieszy serducho. Ale przejeździmy do rzeczy Patriotyzm dla mnie jest bezwarunkowym kochaniem Naszej pięknej POLSKI ! Na każdym szczeblu od lokalnych, powiatowych,wojewódzkich po te nawet europejskie ! Prawdziwy Patriota rozróżnia herb od godła, zna więcej niż 1 zwrotkę Naszego pięknego Hymnu i przede wszystkim pamięta i dba o honor i pamięć Naszych Bohaterów którzy przelali swoją krew za Nasza Wolność ! Poszanowanie dla flagi także ogromnie ważna rzecz, strasznie dziwi mnie to że jak leci mecz kopaczy to gro ludzi obwiesza się barwami narodowymi w wszelakich gadżetach (najczęściej chińskiej produkcji... :| ) a jak przychodzi rocznica ponastawia Warszawskiego, Śląskiego ... nikt nie wywiesza flagi bo jakoś tak "głupio" ?! :| Najpiękniej Ojczyznę i duch Patriotyzmu według mnie opisuje Maria Konopnicka w swoim wierszu .. "Ojczyzna moja - to ta ziemia droga, Gdziem ujrzał słońce i gdziem poznał Boga, Gdzie ojciec, bracia i gdzie matka miła W polskiej mnie mowie pacierza uczyła... ...To duch rycerski, szlachetny a męski, To nasze wielkie zwycięstwa i klęski."

 

Jasiek Żelazek:

Dla mnie jest to całkowite oddanie się ojczyźnie. Według mnie, patrioci są najbardziej związani ze swoją ojczyzną. Najpiękniejsze jest to, że w każdej chwili są gotowi oddać za nią życie. Przyznają się do niej, nie wstydzą się jej. Patriotyzm jest piękną wartością, którą nie każdy potrafi pojąć. Patriotyzm to nie tylko krzykliwe hasła i barwne koszulki. Patriotyzm to także działania mające na celu poprawę życia w państwie oraz dążenie do Jak największej potęgi swego kraju. Patriotyzm to przede wszystkim gotowość podjęcia walki w obronie swego kraju.

 

Katarzyna Krysiak:

Dla mnie Patriotyzm to takie przyziemne rzeczy jak klaskanie w samolocie, z dumą przyznawanie się do tego, że jest się Polakiem, nie plucie na ziemię ojczystą, ale również umiłowanie Polski ponad ukochaną osobę. (Wybacz mi kochanie, że Polskę umiłowałem bardziej niż ciebie)

 

Piotr Klanowski:

Jestem wdzięczny za to że mogłem wychowywać się w rodzinie, dla której Polska, Bóg, modlitwa, patriotyzm były wartościami nadrzędnymi. Jestem wdzięczny za to, że w zdrowiu i względnym spokoju mogłem studiować Historię i Filologię Polską. Dzisiaj, jako Polak wiem, że to naprawdę dobra wiadomość. Dzisiaj patriotyzm jest ciągłą pogonią za wolnością i świadomością bycia Polakiem, dawniej odbieraną siłą a dzisiaj ekonomią, wymuszoną emigracją i ujemną demografią. Patriotyzm jest dla mnie zobowiązaniem do bycia uczestnikiem tej pogoni- pomimo wszystko. Patriotyzm nie jest tylko teorią, czymś co mogę wyczytać w książkowych teoriach ale czymś co przede wszystkim mogę doświadczać, czymś w czym jestem obecny. Ja Piotrek Polak.

 

 

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła