Pod patronatem
Dnia:
Do:
Gdzie:
Ustka

Letnia stolica Polski - stolicą polskiego windsurfingu

opublikowano: 24 czerwca 2016
Letnia stolica Polski - stolicą polskiego windsurfingu

Już 7. lipca w Ustce rozpoczną się trwające do 10. lipca Mistrzostwa Polski w Windsurfingu „Ustka na fali”. Szykuje się pełna emocji rywalizacja na wodzie i sporo atrakcji dla wszystkich tych, którzy w drugi weekend lipca odwiedzą Ustkę.

Zawody organizowane są przez agencję My Flow i Miasto Ustka przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu. W zmaganiach udział weźmie czołówka polskich windsurferów. Szacuje się, że na wodzie rywalizować będzie nawet 60 – 80 zawodników. Mistrzostwa rozgrywane będą w klasie Slalom. Konkurencja polega na ściganiu się na trasie wyznaczonej według symbolu "8" lub slalomu między bojami na kursie z wiatrem. To dyscyplina w pełni wyścigowa, w której „kto pierwszy, ten lepszy”. Nie obowiązują w niej zasady i wszelkie chwyty są dozwolone. Prędkości jakie osiągają zawodnicy na wodzie sięgają nawet 100 km/h. Ambasadorem i twarzą Mistrzostw Polski w Windsurfingu „Ustka na Fali” jest Maciek Rutkowski – 24-letni Mistrz Świata w Windsurfingu, który od tego sezonu promuje Ustkę podczas swoich startów w regatach Pucharu Świata PWA.

Wydarzenie w Ustce połączone jest z akcją charytatywną fundacji „Niesiemy Nadzieję”, której podopiecznymi są dzieci chore na mukowiscydozę. Realizowany obecnie przez fundację projekt „Wiatr w Żagle” idealnie wpisuje się w klimat windsurfingowych wyścigów na Bałtyku. Oprócz widowiskowej rywalizacji na wodzie, przygotowaliśmy szereg atrakcji na samej plaży. Sektor sportowy zamieni się w najbardziej słoneczne i kipiące pozytywną energią miejsce na ziemi.

W miasteczku plażowym będzie można poczuć prawdziwy surferski klimat. 
Obecne będzie wszystko, co wpisuje się w zdrowy styl życia i aktywny wypoczynek. Rywalizacji na wodzie towarzyszyć będzie sporo atrakcji dla plażowiczów – od zajęć zumba, fitness i crossfit, konkursy z nagrodami i bezpłatne lekcje windsurfingu, pływanie na sup (deski z wiosłem), aż po plażowe beach party i koncerty. Nie zabraknie też gwiazd sceny i estrady, które zmierzą się w plażowych konkurencjach na piasku i w wodzie. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła