Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Linie próbują wyprostować skrzydła

opublikowano: 1 stycznia 2021
Linie próbują wyprostować skrzydła
Fratria

"Nie mamy dzisiaj ujednoliconej formy zaświadczenia o odbytym teście. Podróżujący przedstawiają je w różnych językach, w różnorakiej formie, co tworzy wiele problemów. CommonPass ma temu zaradzić" - pisze Kamil Kwiatek.

"Gdy na początku listopada leciałem do Rzymu, to jedyną rzeczą, z którą musiałem się uporać, był formularz, który wręczono mi przy wejściu na pokład samolotu. Podobny otrzymałem, wracając. Gdy niespełna miesiąc później ponownie rezerwowałem bilety do Wiecznego Miasta, nie miałem już tyle szczęścia" - relacjonuje dziennikarz.

"Trzy dni po zakupie okazało się, że lot został odwołany. Włosi z dnia na dzień wprowadzili nowe restrykcje dla osób chcących się dostać na terytorium ich kraju. Tak się podróżuje w czasach zarazy. Nic nie jest pewne. Czy jeszcze wrócimy do normalności? Linie lotnicze robią, co mogą, ale czy ich działania okażą się skuteczne?" - pyta autor tekstu.

Dziennikarz zwraca uwagę, że do sytuacji sprzed pandemii Covid-19 wciąż daleko.

"Choć przy drugiej fali koronawirusa zdecydowana większość państw zdołała uniknąć pełnego lockdownu, który pamiętamy z początku roku, to do wytęsknionej „normalności” wciąż nam jeszcze daleko. Podobnie jest z lotami. W halach odlotów wciąż gromadzą się ludzie, a samoloty startują, ale do wielu państw wciąż nie można podróżować. Nieustannie zmieniające się przepisy regulujące, kto może i pod jakimi warunkami dostać się na terytorium danego państwa, stawiają linie lotnicze i podróżujących w dramatycznej sytuacji" - podkreśla Kwiatek.

Publicysta przypomina o olbrzymich stratach, jakie poniosły linie lotnicze.

"W listopadzie Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA) poinformowało, że z powodu pandemii koronawirusa linie lotnicze na całym świecie zanotują w tym roku ponad 118,5 mld dol. straty! Przyszłe lata wcale nie mają być lepsze. Według IATA światowy ruch lotniczy wróci do poziomu sprzed pandemii dopiero w 2024 r., a i to może być jedynie pobożne życzenie, bo przecież nie wiemy, jak dalej rozwijać się będzie pandemia i czy uda się ją pokonać dzięki szczepionkom" - czytamy w tekście.

Więcej o sytuacji linii lotniczych w najnowszym numerze tygodnika „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 28 grudnia br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła