Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Ludzie PO już nie uwierzą

opublikowano: 28 września 2015
Ludzie PO już nie uwierzą lupa lupa
Fot. wSieci

Polacy się obudzili. To już nie bezwolna masa. Ludzie zaczęli się interesować tym, co wokół nich, sprawami publicznymi -mówi we "wSieci" Henryk Cioch.

Widać poruszenie. I nawet niesłychana propaganda płynąca z tych największych mediów nie jest w stanie tego przydusić – mówił w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim senator PiS Henryk Cioch, prawnik, członek Narodowej Rady Rozwoju za kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Senator Henryk Cioch podczas rozmowy z redaktorami Jackiem i Michałem Karnowskimi głównie komentował aktualną sytuację dotyczącą kryzysu imigracyjnego w Europie. Wskazał m.in.: Nie możemy zapominać, że mówimy o przybyszach z regionu, w którym toczą się bardzo brutalne wojny. Państwo Islamskie przekracza wszystkie granice. Islamiści masowo mordują chrześcijan. A my nie będziemy w stanie stwierdzić, kogo tak naprawdę przyjmujemy, kto jest w tym tłumie uchodźców i imigrantów. Wśród tych ludzi mogą się znaleźć wysłannicy Państwa Islamskiego, których celem będzie budowanie komórek ISIS w kolejnych państwach. Zastanawiają także sceny walk imigrantów z policją, np. węgierską. Można odnieść wrażenie, że dla tych ludzi to nie jest jakaś nowość. Więc można powiedzieć, że ci imigranci sprawiają nieco dziwne wrażenie – powiedział senator Cioch oraz wskazał na przyspieszający proces multikulturyzacji Europy: Europa to chrześcijaństwo bez względu na jego odmianę. To kultura i filozofia grecka. To wreszcie rzymskie prawo. Wciąż z tego korzystamy, to wciąż podstawy naszego powodzenia. Ale już coraz bardziej na kredyt. Podmywamy nasze fundamenty. Wielu sądzi, że można to czynić bezkarnie, jednak w końcu się przekonają, że wszystko ma swoje skutki. […] Islam nie jest naszą tożsamością. A islamizacja Europy realnie następuje, nie można od tego odwracać oczu.

Senator Henryk Cioch skomentował także nagonkę na SKOK-i: Źródła tej sprawy leżą w przerażeniu niektórych ludzi w sektorze bankowym, którzy uznali, że SKOK za bardzo wyrosły, że wyszły z niszy, którą dla nich przewidziano. I nie chodzi tylko o udział w rynku, lecz także o lepsze warunki, które SKOK oferują. Lepsze niż w bankach. I o wiele lepsze niż w firmach oferujących tzw. chwilówki. […] To, co obserwowaliśmy, to była niemal jawna próba zniszczenia Kas. To każe stawiać pytania o powiązania biznesowo-finansowe obecnego obozu władzy. To sprawy, które nowy rząd powinien wyjaśnić. Tak jak powinien wesprzeć spółdzielczość we wszystkich dziedzinach gospodarki.

Więcej komentarzy senatora Henryka Ciocha do aktualnej sytuacji w Polsce i w Europie w nowym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 28 września br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła