Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!
nie pamiętam hasła

Macierewicz: Pierwszym strzałem był 10/04

opublikowano: 16 marca 2015
Macierewicz: Pierwszym strzałem był 10/04 lupa lupa
wPolityce.pl

Co dalej z agresją Putina? Polecamy rozmowę z posłem PiS.

Pierwszym strzałem był Smoleńsk

Przy politykach Platformy Obywatelskiej król Stanisław August Poniatowski był polskim nacjonalistą

- mówi Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej w rozmowie z braćmi Karnowskimi.

Po zabójstwie Borysa Niemcowa jak pan patrzy na tragedię smoleńską? – pytają Karnowscy swego rozmówcę.

Potwierdza się diagnoza sformułowana już w 2008 r. przez Lecha Kaczyńskiego w Tbilisi: „Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę”. Za tę trafną diagnozę atakowano nas bardzo brutalnie. To tu przecież trzeba szukać źródeł zbrodni smoleńskiej. W 2012 r. powiedziałem, że zbrodnia smoleńska była pierwszym strzałem skierowanym przeciwko Polsce, że to nam wypowiada się wojnę i że musimy być na takie zagrożenie przygotowani. Spadły wtedy na mnie gromy. Rosja szykowała wojnę przeciwko NATO, a Tusk, Komorowski i ich propagandyści zaatakowali mnie, bo ostrzegałem przed taką sytuacją! Tymczasem Smoleńsk był momentem zwrotnym w dziejach całej Europy – podkreśla Macierewicz. Zaznacza, że dziś, gdy patrzy na rozwój wypadków w ciągu pięciu lat od katastrofy smoleńskiej, czuje narastający dramatyzm naszej sytuacji. Formułowaliśmy ostrzeżenia, alarmowaliśmy. Mówiliśmy, że Smoleńsk był uderzeniem w Polskę i w pokój europejski, i to uderzeniem precyzyjnie wymierzonym

– podkreśla.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości mówi również o sytuacji na Ukrainie. Pytany czy Ukraina może zniknąć z mapy Europy, zaznacza:

Można się tylko domyślać rosyjskich zamiarów. I nie należy wykluczyć najczarniejszych scenariuszy. Także tych, które nie ograniczają się do Ukrainy. Celem Putina jest przecież zdominowanie całej Europy i zniszczenie jej konstrukcji politycznej.

Cała rozmowa z Antonim Macierewiczem na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 16 marca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła