Mali siecioholicy

opublikowano: 23 października 2013

Redakcja „wSieci” przygotowała dla czytelników dodatek specjalny „Mali siecioholicy” – co robić, jak reagować, gdy dziecko uzależni się od komputera.

W dodatku „Mali siecioholicy” Dorota Łosiewicz rozmawia z Martą Dzitkowską, psycholog dziecięcą, która radzi rodzicom, by: „Interesować się dzieckiem. Stawiać granice. Dawać dobry przykład. Dobrze zarządzać czasem, np. wprowadzając plan dnia czy tygodnia. Zdecydowanie lepiej, aby dziecko miało częsty dostęp, ale krótkotrwały niż np. komputerową sobotę i granie bez limitu cały dzień. Ze względu na ekspozycję na bodźce niewskazane jest korzystanie z komputera dłużej niż przez dwie godziny dziennie”.

Ponadto w dodatku specjalnym Aleksander Nalaskowski, profesor zwyczajny pedagogiki analizuje pokolenie on-line. - Uczniowie deklarujący w badaniu dzienne sesje komputerowe nie dłuższe niż dwie godziny, jednocześnie przyznawali się do czytania książek, pasji zwiedzania i przyjemności rozmowy z rodzicami. Z kolei siecioholicy nie mają już na nic czasu – pisze autor.

Więcej na temat małych siecioholików już w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 21 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła