Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Marek Pyza: W kwestii Smoleńska "Donald Tusk ma za co odpowiedzieć"

opublikowano: 1 kwietnia 2014

Partia Donalda Tuska nie prowadzi w sondażach - no, chyba że w tych robionych dla Newsweeka - mówił na wczorajszym czacie z czytelnikami redaktor naczelny wPolityce.pl

Marek Pyza - redaktor naczelny wPolityce.pl odpowiadał wczoraj na pytania czytelników. Przeczytaj relację z czatu!

Czy w Polsce potrzebna jest lewica? PS: Oczywiście wolę konserwatyzm.

Oczywiście, że jest potrzebna. Ja też wolę konserwatyzm:)

Lewica zbyt wiele szkód i cierpień zadała Polsce, by ją tolerować. Takie twory jak SLD, TRup, PO i PSL nie powinny istnieć, szkodzą, a niczego nie wnoszą w życie kraju poza dewiacją, gender i biedą.

Rozumiem, że pytanie dotyczyło lewicy, a nie malowanych komunistów, ich przydupasów, antyklerykalnych karierowiczów, którzy spluną na każdą wartość.

Dlaczego eksperyment z dobrą stroną wSieci? Czyżby pomoc przed upadkiem wSumie.pl? Nie trawimy z żoną tej nowej strony niestety!!

Mogę tylko poprosić o wyrozumiałość i cierpliwość. Sam mam do niej sporo uwag, ale z dnia na dzień ją poprawiamy i zapewniam, że będzie jeszcze przyjaźniejsza.

Nie wstyd panu graś tragedią smoleńską dla celów propagandy politycznej i poprawy wyników sprzedaży? Czy krzywda, którą wyrządza pan rodzinom ofiar nic dla pana nie znaczy? Czy w świetle zaistniałych faktów, przeprosi pan pana Ziemkiewicza?

Edit: Czy tutaj tez mnie będziecie cenzorować i zablokujecie, jak zrobiliście to na profilu wPolityce.pl? W końcu gęby pełne frazesów o wolności słowa...

Polecam mniej lektury "Wyborczej"... Co do rodzin - akurat z wieloma mam kontakt i spotykam się z pozytywnymi opiniami o mojej pracy. A Rafała Ziemkiewicza nie mam za co przepraszać. W mojej polemice z nim nie zmieniłbym nic, może dodał więcej szczegółów. Natomiast na temat publikacji ND o brzozie i prof. Cieszewskim niebawem napiszemy więcej na wPolityce.pl. Ciekawe standardy dziennikarskie tam panują...

Czy pana horyzonty intelektualne ograniczają się tylko do "Polecam mniej lektury >>Wyborczej<<", bo argumentów niestety brak. Typowe, trochę żałosne, trochę śmieszne...

A jakiż to niby argument "granie tragedią smoleńską dla..." O Smoleńsku na argumenty - zawsze chętnie. Proszę wskazać w moich artykułach polityczną grę zamiast faktów. Polecam też uniki prokuratury po najgłośniejszych tekstach. Proszę też wskazać choć jeden podany przeze mnie fakt, który został sprostowany.

Pracował Pan kiedyś w TOK FM, jak Pan wspomina Agorę jako pracodawcę?

Trochę będzie można o tym przeczytać w nowej książce Alka Majewskiego, która ukaże się w kwietniu. Jako pracodawca? Wtedy - ładnych kilka lat temu był niezły socjal i ideologiczna młócka. Dziś, z tego, co wiem, pozostało tylko to drugie.

Kto wg Pana stoi za Smoleńskiem?

Gdybym potrafił wskazać bezpośrednich odpowiedzialnych (zaznaczam to bardzo mocno) - na pewno by mógł Pan to już przeczytać. Pośrednie tropy (rozdzielenie wizyt, gra z wrogiem - a za takiego Rosję uważał MON rządu Tuska - przeciw prezydentowi) prowadzą do Al. Ujazdowskich, mniej pośrednie - do długich rączek Kremla. Liczba manipulacji, klasycznych sowieckich montaży, zacierania śladów i poszlak musi prowadzić do takich wniosków.

Czy skomentuje Pan ostatnie rewelacje Naszego Tygodnika odnośnie pomiarów geodezyjnych, które rzekomo obalają twierdzenia prof. Cieszewskiego? Co faktycznie te pomiary wnoszą i w co gra Tygodnik?

Szczerze mówiąc, naprawdę nie wiem, o jaki tygodnik chodzi. A co do prof. Cieszewskiego, jw. - jego riposta prawdopodobnie jutro na wPolityce.pl.

Jeszcze jedno pytanie, co Pan myśli o tym żeby jeden numer w roku poświęcić w całości sukcesom polaków w danym roku, bez ani jednego artykułu krytyki, takie optymistyczne wzmocnienie na trudne czasy i zachęta do działania ?

Wolę dostrzegać sukcesy na bieżąco niż od święta.

Czy na polskiej scenie politycznej (także poza Sejmem) istnieje według Pana stricte konserwatywna i lewicowa partia?

Stricte? Nie.

Po co komu okulary przeciwsłoneczne wieczorem przed laptopem...?

Siedzą na głowie, by towarzyszyły mi również jutro rano, a nie zostały w redakcji. Było dziś piękne wiosenne słońce w Warszawie.

Dlaczego w portalu Polityce.pl tyle nienawiści, a w portalu wNas.pl tyle informacyjnych śmieci np. ze Doda się z kimś pobiła?

Portal wNas.pl chyba Pan z czymś pomylił. A nienawiść na wPolityce.pl można było znaleźć głównie we wpisach frustratów-wolontariuszy bądź opłacanych. Po zmianach będzie im dużo trudniej.

Jest Pan za likwidacją PIT oraz nieobowiązkowych składkach na ZUS (zmniejszenie kosztów pracy)?

Gdyby na stole były inne sensowne propozycje, pewnie bym był za. Mój stosunek do podatków i przeżeranych składek jest taki, jak pewnie większości Polaków.

Co poradziłby Pan J.K, aby odniósł zdecydowane zwycięstwo w wyborach parlamentarnych?

Konsekwencję i stalowe nerwy.

Jak Pan myśli czy Donald Tusk poniesie kiedyś odpowiedzialność za Smoleńsk?

Ma za co odpowiedzieć, a ja wierzę w sprawiedliwość.

Pytanie może banalne, ale ciekawi mnie co Pan o tym sądzi. Dlaczego w dalszym ciągu partia Donalda Tuska prowadzi w sondażach i ma realne szanse na wygraną? Jak to możliwe, czy ludzie nie widzą tych zmian poglądów Tuska co chwilę, gry na pokaz, czy nie widzą że są za każdym razem oszukiwani?

Partia Donalda Tuska nie prowadzi w sondażach - no, chyba że w tych robionych dla Newsweeka - tam faktycznie tak się jeszcze zdarza. Chyba wreszcie zaczynają zauważać to, o czym Pani pisze.

Panie Marku co Pan myśli o wprowadzeniu do tygodnika W Sieci stałych działów poświęconych polskiej armii i polskiej wsi, pierwszy temat coraz bardziej leży w kręgu zainteresowań osób młodych a drugi, mam wrażenie jest mocno zaniedbany! Tygodnik porusza wiele ważnych kwestii dotyczących Polski, nie można pomijać polskiej wsi i jej problemów a także szans na rozwój, co Pan o tym myśli?

O armii ostatnio był duży raport. Polecam sięgnięcie do archiwum. Co do wsi - jak najbardziej, ale stały dział to chyba za dużo jak na tygodnik opinii niesprofilowany w kierunku agrarnym

Co pan są o Ruchu Narodowym i Kongresie Nowej Prawicy ?

Nie ufam jednym i drugim. Niezbyt poważnie ich traktuję. Na szczęście, jak sądzę, nie są w stanie za bardzo porwać Polaków.

PiS czy Solidarna Polska? Nie chodzi o rację bytu lecz bardziej o kwestię postawy i prowadzenia polityki.

Co kto lubi. W obu partiach są wartościowi ludzie.

Jedno słowo, jakim określiłby Pan współczesną politykę (w Polsce)?

Powierzchowność.

Czy ogląda Pan House of Cards? Jeśli tak, czy można powiedzieć, że rzeczywiście (w Polsce) tak działać może manipulacja oraz relacje między politykami, dziennikarzami?

Przyznaję, że nie oglądam, przez co omija mnie sens wielu dyskusji w redakcji. Obiecuję sobie nadrobić zaległości. Ale z tego, co koledzy duuużo opowiadają o serialu, to mogę odpowiedzieć: tak, może tak działać. Myślę, że jest gorzej niż się wszystkim wydaje. Poziom gier i cynizmu jest dużo wyższy.

Jeszcze jedno pytanie - jak się zakończyła słynna akcja z Penkalskim i jego wyciągniętym środkowym palcem ? Trochę się zdenerwował jak mu Pan wyciągnął jego ciemne sprawki.

Palec wyciągnął Dębski. Zakończyła się ich kompromitacją. Przecież nie będę się z przestępcami z immunitetem i chamami udającymi elitę narody ciągał po sądach.

Dziękuję wszystkim za pytania. Miłego wieczoru życzę i zapraszam do czytania wPolityce.pl, "wSieci", "wSieci Historii", wNas.pl i wGospodarce.pl, a niebawem może czegoś jeszcze Ukłony!

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła