Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Michał Moskal: Potrzeba wielkiej mobilizacji

opublikowano: 29 czerwca 2022
Michał Moskal: Potrzeba wielkiej mobilizacji lupa lupa

"Prezes Jarosław Kaczyński ogłosił wielką mobilizację, każdy rusza w teren, ja wraz z Forum Młodych PiS też. Z tych pierwszych spotkań wyłania się pozytywny obraz, ale nie osiadamy na laurach. Potrzeba wielkiej mobilizacji, ogromnego wysiłku, sprawności" – mówi w rozmowie Michałem Karnowskim szef gabinetu politycznego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącym Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości – Michał Moskal.

W wywiadzie na łamach tygodnika „Sieci” Michał Moskal podsumowuje 20 miesięcy, podczas których Jarosław Kaczyński piastował stanowisko wicepremiera w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Zauważa, że był to wyjątkowo trudny czas ze względu na pandemię i wojnę na Ukrainie: "Uważam, że mamy dużo szczęścia, iż w tym trudnym czasie mamy dobry rząd, bo jeszcze pamiętamy, jak z dużo mniejszymi kryzysami nie radził sobie rząd PO-PSL. Państwo odsuwało się wtedy od problemów obywateli, zwijało, a na kłopoty miało jeden pomysł: podwyżkę podatków. Obóz pana premiera Kaczyńskiego podchodzi do tego zupełnie inaczej i to przynosi efekty"

Rozmówca Karnowskiego podkreśla, że Jarosław Kaczyński zdecydował się odejść z rządu ze względu na niezbędne skoncentrowanie się na przygotowaniach PiS do kampanii: "My poważnie traktujemy demokrację i wiemy, że rządzi ten, kto wygra wybory, stale zabiegamy o demokratyczny mandat do rządzenia. To jedynie Platforma Obywatelska uważa, że demokracja jest tylko wtedy, gdy ona rządzi. Kiedy traci władzę, to zaraz krzyczą o reżimie. To zresztą chyba stała cecha sił liberalnych. [...] mamy głębokie przekonanie, że rząd PiS wprowadza dobre zmiany, przeprowadził nas przez trudne kryzysy, stawia czoło kolejnym, ma dobry plan rozwoju Polski, uczynienia jej bezpieczną. Ale by go zrealizować, musimy wygrać wybory".

Przewodniczący Forum Młodych PiS wyjaśnia również, w jaki sposób zmienia się myślenie młodych osób: "Rządy Zjednoczonej Prawicy starają się pokazywać atrakcyjność polskości, piękno jej historii, wzmacniać wspólnotę narodową. [...] dla wielu młodych ludzi przełomem była wojna na Ukrainie [...]. Wielu z nas uwierzyło, że historia się skończyła, że żaden fizyczny, wojenny konflikt nie jest w dzisiejszym świecie możliwy, a w związku z tym stare formy działania, państwo, wojsko, patriotyzm to są jakieś przeżytki, archaizmy. To zostało brutalnie zweryfikowane".

Moskal ocenia również szansę PiS na trzecią kadencję: "Odpowiem tak: wiemy, co trzeba zrobić. Wiemy, że wyborcy zauważają i doceniają realne działania. Nie wierzę w gry z wyborcami i tworzenie polityki pod wyniki sondażów. To zawsze kończy się źle – i dla partii, które chcą tak prowadzić politykę, i przede wszystkim dla państwa. Dlatego nie zachwycamy się sondażami ani nie oglądamy się na opozycję, tylko robimy swoje. Naszym punktem odniesienia są wyłącznie Polacy. Jestem przekonany, że mamy wielkie szanse na zwycięstwo".

Więcej w nowym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły z bieżącego wydania dostępne są online w ramach subskrypcji Sieci Przyjaciół: https://wpolityce.pl/tygodniksieci/wydanie-biezace.

Zapraszamy też do oglądania audycji telewizji wPolsce.pl.


 

 

 

 

 

 

 

 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła