Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Miszmasz Doroty Łosiewicz, czyli co się wali Niesiołowskiemu

opublikowano: 8 marca 2014

Na portalu wPolityce.pl, cotygodniowy przegląd absurdów Doroty Łosiewicz. Dzisiejsi bohaterowie to m.in. Adam Szejnfeld, Stefan Niesiołowski, Zbigniew Ziobro, Jacek Protasiewicz, Ewa Kopacz...

Adam Szejnfeld z PO musiał pozazdrościć Jackowi Kurskiemu sławy związanej ze "słit focią" zrobioną w Kijowie. Postanowił więc podbić stawkę i opublikował na Twitterze czarno-białe zdjęcie z podróży pociągiem. Szejnfeldowi towarzyszy jego własne odbicie w szybie. I do tego podpis: "Dramat Ukrainy. Jak potoczą się jej losy?"

Miejmy nadzieję, że pociąg dojechał do celu, bo jak się ostatnio jeden zamyślił nad losem Polski, to porsche roztrzaskał.

*

Angela Merkel miała w rozmowie z prezydentem USA wyrazić wątpliwość, czy prezydent Rosji nie stracił aby kontaktu z rzeczywistością. Stwierdziła podobno, że przebywa on „w innym świecie”. Tymczasem niezawodny Jose Manuel Barroso orzekł, że w XXI wieku zbrojna interwencja jest niedopuszczalna, a następnie rozpoczął weekendowy odpoczynek.

I kto tu żyje w innym świecie?

*
 
Jarosław Kaczyński narobił nie lada problemów Stefanowi Niesiołowskiemu, wspierając rząd w sprawie Ukrainy. Byłemu wicemarszałkowi Sejmu niemal świat się zawalił, ale szybko się ogarnął, pobiegł do telewizji i powiedział: - Jeżeli Kaczyński chce w sprawie Ukrainy porozumiewać się z rządem, to dobrze. Nie mam jednak żadnych złudzeń, że to cyniczne i koniunkturalne.

I dodał: - PiS już nogami przebiera, żeby kontynuować podpalanie Polski.

Nie od dziś wiadomo przecież, że Kaczyński jak milczy, to nienawistnie, jak mówi, to podpala Polskę, a jak wspiera rząd, to podstępnie.

*

Po tym jak cała Polska pękała ze śmiechu z powodu szalejącego,  niczym pijany kot, na lotnisku, europosła Protasiewicza, ktoś w partii miłości uznał chyba, żeby zdjąć znad polityka parasol ochronny. Dlatego do mediów przeciekły plotki o standardowych ponoć zachowaniach europosła. Jego współpracownicy anonimowo, rzecz jasna, donoszą, że  gdy coś szło „nie po jego myśli, tracił panowanie nad sobą, wymyślał współpracownikom, a nawet rzucał krzesłami”.

- A ty co się, k.... odzywasz? Pytał cię ktoś? Zgłoś się na casting do filmu 'Głupi i głupszy', na pewno wygrasz. Co to za pomysł? Ze szkoły lepienia pierogów, czy drylowania wiśni? - miał mówić Protasiewicz do współpracownika.

A sam Protasiewicz, to chyba ze szkoły rżnięcia bałwana.

*

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego Solidarnej Polski w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tym faktem postanowili się pochwalić politycy SP. W związku z tym opublikowali na Twitterze plakat zachęcający do zagłosowania na ugrupowanie kierowane przez Zbigniewa Ziobrę. Hasło wyborcze Solidarnej Polski brzmi: "Za solidarną Europom!"  

A Zbychu Ziobro to prawdziwy mąsz stanu! Za Ziobrom więc!

*

Ewa Kopacz stwierdziła, że: "należy zrobić wszystko, żeby Polakom żyło się  lepiej i zdrowiej. I jeżeli jest szansa na to, żeby Polakom w czasie choroby ulżyć, to trzeba to zrobić. To obowiązek każdego ministra".
    
Szkoda, że pani Kopacz nie podzieliła się tym genialnym i jakże prostym pomysłem z ministrem zdrowia.
 
*

Kuba Wojewódzki nie ukrywa, że broni filmu "Kamienie na szaniec"  tylko dlatego, że krytykują go niektóre środowiska prawicowe. Do goszczących w jego programie młodych aktorów showman powiedział: - Ja wam powiem, jakie są zarzuty, ogólne: film jest wyjątkowo haniebny, antyharcerski, antypolski, antyAK-owski, antyinteligencki, to lewackie barbarzyństwo. Panowie, gratuluję debiutu" - cieszył się  Wojewódzki.

Ale w końcu co facet, który wtyka flagę w psie kupy, może wiedzieć o patriotyzmie?  G...o.

*

Znany tancerz Michał Piróg napisał autobiografię. Książka nosi tytuł: "Chcę żyć", jednak ambicje autora znacznie wykraczają, poza tytułowe pragnienie: - Trzymacie Państwo w rękach książkę o niezbyt wyrośniętym żydowskim geju z Kielc, który oglądając przed laty teledyski Madonny ubzdurał sobie, że tak jak ona, będzie kiedyś zmieniał świat. I to nie tylko pod względem artystycznym.

Godne polecenia. Wszystkim masochistom. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła