Miszmasz na sobotę

opublikowano: 28 września 2013

Mamy potężny sukces dyplomatyczny! Prezydent USA podczas wizyty Bronisława Komorowskiego w USA pochwalił naszego prezydenta. Barack Obama powiedział, że dobrze mi bez wąsów. Jego żona to potwierdziła – powiedział Bronisław Komorowski, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, co powiedział mu Barack Obama na wspólnym lunchu. Jaki prezydent, takie sukcesy.

*
Znany onkolog Stefan Niesiołowski stwierdził, że smoleński rak toczy Polskę. A ja chciałabym się dowiedzieć w końcu jaka choroba toczy psychikę posła Niesiołowskiego.
*
Znany ekspert od katastrof lotniczych, Daniel Olbrychski, komentując kompetentnie niekompetencje ekspertów z zespołu Macierewicza powiedział o "tych" z Krakowskiego Przedmieścia:
Gdyby papież zmartwychwstał, założył piuskę i poszedł do tych ludzi na Krakowskim Przedmieściu i powiedziałby im, że zamachu nie było, to oni by go jeszcze opluli i powiedzieliby, że Tusk sobowtóra znalazł.
Kto aktorowi te kwestie pisze? Stefan Niesiołowski?
*
PO tryska kreatywnością. Działacze Mokotowa, jednej z dzielnic Warszawy, w dzień referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz zapraszają swoich członków na wspólne grzybobranie. Tylko błagam, nie zabierajcie Stefana Niesiołowskiego! On grzybków przyjmuje chyba w nadmiarze.
*
Skoro o ciężkich przypadkach medycznych mowa, to Lech Wałęsa zaproponował wywiadzie dla agencji ITAR-TASS nowatorskie rozwiązanie:
Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa.
Pomroczność jasna jest u Wałęsów rodzinna?
*
Marek Sawicki z PSL, zapytany o to czy poprze wniosek o referendum w sprawie sześciolatków powiedział, że
w tym kraju ludzie już wiele znieśli, zniosą i to...
Może się jednak okazać, że prędzej zniosą ze sceny politycznej posła Sawickiego z kumplami z PSL-u …
*
Jest nowa afera wokół PiS. Chodzi o literę W, którą Prawo i Sprawiedliwość wykorzystało do kampanii przedreferendalnej. Politykom PO "W" kojarzy się tylko z powstaniem i znakiem Polski Walczącej. I to ma być niby skandal, że sobie PiS tak bezkarnie jedną literą alfabetu szafuje. A tu przecież tyle innych znaczeń się nasuwa, np. Warszawiacy wygonią Waltz.
*
A pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, chyba w tych przedreferendalnych nerwach nieopatrznie wymsknęły się kulisy zatrudniania pracowników na ważne warszawskie stanowiska. Zapytana przez Monikę Olejnik o to, czemu wciąż nie ma nowego szefa ZTM, pani prezydent chlapnęła:
Dlatego, że po, po, poszukujemy osoby, która zgodziłaby się przyjść i potem ogłosimy konkurs.
I wszystko jasne.
*
Jarosławowi Gowinowi samodzielność polityczna musiała się ostatnio spodobać, bo z dnia na dzień się rozkręca.. Poseł stwierdził ostatnio:
Właśnie zaczynamy gryźć trawę, również z Pawłem Kowalem.
A podobno dobra trawa nie jest zła, a już szczaw, to mamy w Polsce paluszki lizać.
*
Ilona Klejnowska, znana kiedyś jako aniołek PiS, postanowiła założyć bloga modowo-kulturalnego. To niezły pomysł. Dobranocki, o którą pani Ilona walczyła, nie udało się uratować, wizerunku PiS nie udało się odmłodzić, to może chociaż z blogiem się powiedzie. Kasia Tusk już przetarła szlaki.

Skończ waść

Dorota Łosiewicz 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła