Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Miszmasz na sobotę

opublikowano: 14 grudnia 2013
Miszmasz na sobotę lupa lupa

Tak czy inaczej będę myślał o każdej polskiej rodzinie przy okazji świąt - powiedział premier Donald Tusk. Pytanie tylko czy wszystkie polskie rodziny akurat tego sobie życzą?

*
Okazuje się, że nie ma takiej rzeczy, której nie dałoby się zwalić na Jarosława Kaczyńskiego. Nawet niepowodzenia Małgorzaty Tusk to jego wina. Żona premiera stwierdziła ostatnio:
Coraz częściej staram się udzielać. Proszę pamiętać, że to nie jest łatwe zadanie, zwłaszcza w tym kontekście, że poprzedni szef rządu nie miał żony
– stwierdziła Małgorzata Tusk.
I co, kopara opadła? Pani premierowa od sześciu lat nie może się przebić, bo Jarosław Kaczyński nie miał żony. Bez Kaczyńskiego Tuskowie nie mieliby o czym gadać.
*
Małgorzata Tusk, zapytana czy swoją książką "Między nami" nie wyrządziła mężowi krzywdy, stwierdziła:
Donald czasami ma o to żal, ale przecież są inne osoby, które bardziej mu szkodzą.
Uff. Premier może odetchnąć z ulgą. Ma większych wrogów niż żona.
*
Jarosław Gowin ruszył z promocją swojej partii "Polska Razem Jarosława Gowina". Przeżyliśmy Ruch Palikota to i przeżyjemy Polskę Gowina. A i programowo wielkich różnic ni widać. Palikot zapewniał, że Tusk wszystkich oszukał, a Gowin twierdzi, że zostaliśmy oszukani przez Tuska. Palikot mówił, że Tusk stał się człowiekiem władzy, a zdaniem Gowina Tusk dla władzy zrobi wszystko. Panie Jarosławie: "Ale to już było..."
*
Stefan Niesiołowski doczekał się swojej muchy. Pochodząca z Indii muchówka będzie się nazywała "Sullina niesiolowskii" na cześć entomologa Niesiołowskiego. Miejmy nadzieję, że mucha "niesiolowskii" nie pluje jadem z taką silą, jak dawca imienia. W innym przypadku kontakt z muchówką może grozić śmiercią.
*
Stuk puk! Siedzę, czytam opracowania MEN. I pytam Was: jakie macie argumenty za lub przeciw 6 - latkom w szkole? Taka szybka sonda :)"
- napisała na Twitterze nowa minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.
I dalej:
Badania pokazują: jesteśmy za edu 4 i 5 latków jeśli dobrze rozumiem, problemem jest SZKOŁA a nie edu (statystycznego) 6 latka?
A o ile ja dobrze rozumiem Donald Tusk powierzył stanowisko szefowej MEN osobie, która o edukacji nie ma bladego pojęcia i próbuje się czegoś dowiedzieć z Twittera i opracowań. Tylko czemu wszyscy bawią się kosztem dzieci?
*
Podczas sejmowej wigilii marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała:
"Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem" - śpiewają w pięknej kolędzie Czerwone Gitary. To piękne wyśpiewane życzenie może się spełnić tu i teraz, pod jednym warunkiem - że my, posłowie RP za chwilę podamy sobie ręce i ze szczerego serca złożymy sobie razem wzajemne życzenia.
Szkoda, że Pani Marszałek zamiast po pastorałkę nie sięgnęła po kolędę. Na przykład taką:
Podnieś rękę, Boże Dziecię! Błogosław Ojczyznę miłą! W dobrych radach, w dobrym bycie - wspieraj jej siłę swą siłą.

Dorota Łosiewicz 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła