Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Miszmasz na sobotę

opublikowano: 22 lutego 2014

Najpierw premier Tusk zapowiadał, że tak zwany darmowy podręcznik dla sześciolatków będzie gotowy na czerwiec, a teraz MEN i politycy PO twierdzą, że:
obowiązek podania do 15 czerwca listy podręczników dla uczniów szkodzi jakości nauczania.
A nie mogła minister Kluzik-Rostkowska po prostu powiedzieć: "Sorry, takie mamy tempo, że się jednak z tym podręcznikiem nie wyrobimy"? Wpisałaby się idealnie w rządową narrację.


*
Skoro z podręcznikiem się nie uda, to może chociaż na rozpoczęcie roku, zamiast książki każde dziecko mogłoby dostać naklejkę z logiem PO. Maluchy ponaklejają je sobie na te laptopy od premiera. Choroba, ale to też nie wyszło...
*
Poprzedniczka Joanny Kluzik - Rostkowskiej Krystyna Szumilas dostanie drugie miejsce na śląskiej liście kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. To zrozumiałe, że pani Szumilas, narobiła bajzlu w edukacji, zwanego czasem dla żartów reformą, więc chce wiać. Była szefowa MEN będzie prawdziwym gwoździem na śląskiej liście PO. Z tym, że nie będzie to gwóźdź programu, a gwóźdź do trumny Platformy.
*

Platforma Obywatelska rozpętała ogólnonarodową debatę o debacie Tuska z Kaczyńskim. W kwestii debaty debatują wszyscy. Rzeczniczka rządu powiedziała nawet, że premier może debatować na każdy temat, byle „jeden na jeden”. Po tylu latach lania wody, premier tylko to potrafi.
*
Podczas gdy Donald Tusk może rozmawiać na każdy temat, jego córka udowadnia, że na każdy temat może pisać. Ostatnio na przykład napisała na blogu o majtkach, które kupiła w NY.
Do sklepu mieszczącego się niedaleko słynnego Tiffany’ego weszłam bez przekonania. Nie sądziłam, że dostrzegę znacząca różnicę między bielizną VS a tą, którą możemy kupić w Polsce. Po wizycie w przymierzalni zmieniłam zdanie. Ze sklepu wyszłam z dwoma kompletami bielizny (w kolorze żółtym i beżowym)
- napisała na swoim blogu Kasia Tusk i zaprezentowała zdjęcie nowych majteczek. Po co? "By żyło się lepiej… Wszystkim."
*
TVN będzie bojkotował Dodę we wszystkich swoich programach. To wyraz wsparcia dla Agnieszki Szulim, którą piosenkarka miała sprać w publicznej toalecie.
Agresywne zachowania są niezgodne z ogólnie przyjętymi normami, dlatego nie będziemy pokazywać ich autorów na naszej antenie
- stwierdziła Joanna Górska, szefowa zespołu PR grupy TVN. Uff! Wreszcie na Wiertniczą przestaną zapraszać Stefana Niesiołowkiego.
*
W ogóle nie mogę się podniecić programem PiS
- wyznał w "Gazecie Wyborczej" Wojciech Maziarski. Skoro pan redaktor ma jakieś problemy z tą sferą życia, to może lepiej sięgnąć po johimbinę, ale żeby po program PiS? Zakrawa na perwersję.
*
Pisarka, Dorota Masłowska zdradziła, że nie podoba jej się polskie społeczeństwo. To pchnęło ją do zamiany pióra na mikrofon. Laureatka Nagrody Literackiej Nike wydaje właśnie swoją debiutancką płytę „Społeczeństwo jest niemiłe".
Uważam, że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje.
Po tych miłych słowach o Polakach panią Masłowską na pewno zaleje fala życzliwości.
*

Jakiś problem ze społeczeństwem ma także Jarosław Kuźniar. Nie rozumie na przykład radości kibiców z olimpijskich medali. Po zdobyciu dwóch pierwszych napisał:
Dwa złote medale na początek Soczi i już nosimy się jak pawie po Łazienkach.
I komu to przeszkadza?

*

Daniel Olbrychski po ostatniej konwencji programowej PiS nie szczędził złośliwości opozycji. Porównał Jarosława Kaczyńskiego do Władysława Gomułki, a rozpływał się w komplementach, gdy mówił o Tusku.
Tusk w sposób ujmujący zachowuje się przed kamerami i taki sam jest prywatnie
- rozpływał się nad szefem rządu Daniel Olbrychski.
Pasuję do siebie te dwa Michały.

Dorota Łosiewicz 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła