Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Młode pokolenie konserwatywne

opublikowano: 10 czerwca 2014
Młode pokolenie konserwatywne lupa lupa
Fot. mat. prasowe

"Sytuacja młodego pokolenia skłania młodych do myślenia konserwatywnego".

Stefczyk.info: Film o Powstaniu Warszawski, oparty na kronikach powstańczych, zobaczyło już niemal pół miliona Polaków. Czy w Pana ocenie to o czymś świadczy?


Prof. Wojciech Roszkowski: Sądzę, że to jest ważny fakt. Szczególnie, gdy mówimy o młodym pokoleniu. To jest bardzo ciekawe zjawisko. Historia jest marginalizowana w podręcznikach, młodzi są przekonywani, że historia to już przeżytek i odległa sprawa, nie na nasze czasy. Natomiast okazuje się, że zainteresowanie młodzieży jest duże. To, że na ten film przychodzą starsi, mnie nie dziwi. Jednak młodzież... to już coś ciekawego.


Może po prostu film jest dobry.

 

Film oczywiście jest unikatowy i bardzo dobry. To jest wręcz wydarzenie w świecie mediów. Przecież nikt nie zrobił wcześniej filmu fabularyzowanego na podstawie dokumentalnych zdjęć. Dodatkowo, te zdjęcia były przecież często nieznane wcześniej. Wiele zdjęć nie było wcześniej publikowanych.


Tęsknota widoczna w młodym pokoleniu z czego może wynikać?

 

Mam wrażenie, że następuje w tej sprawie pewna zmiana. W najmłodszym pokoleniu obywateli, dorastającym, przygotowującym się do udziału w wyborach, widać następującą zmianę w kierunku trwałych wartości. To widać było również w wynikach wyborów. W sumie na Kongres Nowej Prawicy i PiS głosowała większość młodego pokolenia. To o czymś świadczy.


Cała rozmowa na Stefczyk.info


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła