Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Mobbing na dywanie z płatków róż

opublikowano: 21 kwietnia 2015
Mobbing na dywanie z płatków róż
Fot. wSieci

O sytuacji poddawanych mobbingowi kobiet nie wie prawie nikt poza ofiarami.


 

- Odkrywamy kulisy mobbingu w mediach. „Dziennikarki wielkiego kobiecego magazynu w tajemnicy, niemal konspiracyjnie, złożyły skargę do rzecznika praw obywatelskich. Jeśli zarzuty się potwierdzą, sprawy nie da się już wyciszyć” – Maja Narbut pisze o dziennikarkach, które przestały milczeć o tym, co dzieje się w redakcjach pism kobiecych.

Redaktorki naczelne polskich magazynów myślą, że są jak szefowa „Vogue” Anna Wintour sportretowana w książce „Diabeł ubiera się u Prady”. Ale nie są. Przynajmniej te, które znam. Ona manipulowała ludźmi, jednak miała klasę. One tej klasy nie mają, potrafią potwornie wrzeszczeć. Krzyk, brak kindersztuby i poniżanie stały się normą — mówi Liliana Śnieg-Czaplewska w rozmowie z Mają Narbut.

Pani X, szefowa miesięcznika, bardziej manipuluje, a pani Y, szefowa dwutygodnika, głośniej krzyczy. Nie wiadomo, co jest gorsze, zdania są podzielone. Ale przeważa opinia, iż jednak gorsza jest ta pierwsza opcja, zwłaszcza że wcale nie wyklucza podniesionego głosu. Gdyby powstała polska wersja książki „Diabeł ubiera się u Prady”, mogłaby przewyższyć oryginał. Kiedy słucha się dziennikarek pism kobiecych, wręcz trudno uwierzyć w pewne sytuacje – pisze publicystka tygodnika „wSieci”.

O sytuacji poddawanych mobbingowi kobiet nie wie prawie nikt poza ofiarami. — Czytelniczki uwielbiają panią X. Często odbierałam telefony w redakcji, dzwoniły zazwyczaj starsze, kulturalne panie, rozpływały się w zachwytach, prosiły, by koniecznie ją pozdrowić. Jest dla nich ideałem kobiety, ich guru. Nie mają pojęcia, że szefowa magazynu dla kobiet tak naprawdę kobiet nie lubi i nie szanuje — pisze Maja Narbut przytaczając wyznania jednej z dziennikarek.

Nie ma żadnego tabu: na cenzurowanym znajduje się nawet życie prywatne. Jedna z moich rozmówczyń wspomina zebranie, które dotyczyło spraw redakcyjnych, jednak nieoczekiwanie zaczęło dryfować w innym kierunku. W końcu pani X obwieściła zespołowi, że Monikę odrzucił mężczyzna i w związku z tym Monika niestety opuściła się w pracy i zdarzają jej się fatalne błędy. Wszyscy starali się taktownie nie patrzeć w kierunku Moniki, ale trudno było nie zauważyć, że wygląda, jakby chciała się zapaść pod ziemię – czytamy.

Wstrząsające kulisy mobbingu i przerażające relacje kobiet poddawanych nieustannej presji przybliża Maja Narbut w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 20 kwietnia br. Tygodnik dostępny jest teraz także w formie e-wydania na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację wSieci, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły także na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła