Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

MODLĘ SIĘ ZA WROGÓW KOŚCIOŁA

opublikowano: 27 października 2013

 Od kilkudziesięciu lat słyszę, że nie wszystkim się podobam. (…) Gdyby zaczęli mnie chwalić, poważnie bym się zastanowił, czy nie zaniedbałem czegoś ważnego – mówi abp. Michalik w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”.

Na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z abp. Józefem Michalikiem, metropolitą przemyskim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

W trakcie rozmowy arcybiskup odnosi się m.in. do ostatnich ataków medialnych na jego osobę: „Oczywiście, to coś przykrego, zwłaszcza że to nie merytoryczna polemika, lecz najczęściej próba poniżenia. Z drugiej strony jestem trochę przyzwyczajony, od kilkudziesięciu lat słyszę, że nie wszystkim się podobam. Kiedy jednak popatrzymy na źródła większości tych ataków, na środowiska, z których wychodzą, jak one na co dzień odrzucają całe nauczanie Kościoła, zrozumiemy, iż martwić powinni się raczej ci księża, którzy uzyskują i przyjmują ich poklask oraz pochwały. Gdyby zaczęli mnie chwalić, poważnie bym się zastanowił, czy nie zaniedbałem czegoś ważnego.”

Pytany, czy modli się za przedstawicieli mediów,  które szydzą z wiary i Kościoła, abp. Michalik zaznacza: „przyznam się panom, że modlę się często za tych, którzy zadają cierpienia Kościołowi i ludziom Kościoła, za redaktorów, których gazety czynią wiele zamętu w relacji do prawdy, która ma formować sumienia”.

Wyjątkowa rozmowa braci Karnowskich z arcybiskupem Józefem Michalikiem, na łamach najnowszego wydania tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 28 października br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła