Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Nie wygramy, jeśli zostaniecie w domach

opublikowano: 3 marca 2020
Nie wygramy, jeśli zostaniecie w domach

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek dla tygodnika "Sieci"

Wielu ludzi uznało, że pewne pozytywne zmiany są oczywiste, że to, co było, nie może wrócić. A to błąd − Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” z Elżbietą Witek, marszałkiem Sejmu, politykiem Prawa i Sprawiedliwość.

Marszałek sejmu Elżbieta Witek komentuje bieżące sprawy polskiej sceny politycznej, m.in. wyborczą strategię opozycji czy sprawę prezesa NIK, Mariana Banasia. Zwraca uwagę na potrzebę konsekwentnego realizowania programu PiS przez Andrzeja Dudę.

Prezydent ma jednak mocne atuty, a najważniejszym z nich jest konsekwentne realizowanie programu, z którym Andrzej Duda i nasza formacja szli do wyborów. Ludzie dostrzegają to, jak pozytywnie zmieniła się Polska i życie wielu Polaków w czasie ostatnich pięciu lat. To symboliczne, że początek kampanii zbiegł się z podpisaniem przez pana prezydenta ustawy o kolejnej 13. emeryturze, która była zapowiadana już wcześniej. To przykład wiarygodności prezydenta. Jest obietnica i jej realizacja.

Elżbieta Witek komentuje rezultat ostatnich wyborów parlamentarnych i wyciąga z tego wnioski na najbliższą kampanię prezydencką:

Widocznie zabrakło umiejętności zmobilizowania wszystkich, którzy nas popierają. Teraz, w kampanii prezydenckiej, tego błędu popełnić nie można. W tych miejscach, w których wystąpiło takie zjawisko, przed majowymi wyborami musi się pojawić prezydent albo ktoś w jego imieniu, kto powie to wprost: „Nie wygram, jeśli zostaniecie w domach”.

Marszałek Elżbieta Witek odnosi się także do aktualnego programu obozu opozycyjnego oraz działań polityków PO:

Brakuje im sensownych propozycji programowych, nie mogą mierzyć się na dorobek rządów, to produkują takie sensacje. Chodzi o to, by w wyborcach prawicy zasiać niepewność, niewiarę w jedność obozu, skłonić do poparcia innego kandydata na prezydenta.

Marszałek sejmu skomentuje także incydent związany z Marianem Banasiem:

Prosiłam prezesa Banasia by nie łączył swoich osobistych problemów z działaniem NIK, bo te dwie sprawy nie mają nic wspólnego. To wszystko dotyczy obywatela Mariana Banasia, a nie prezesa Mariana Banasia. Do pracy Izby nikt nie zgłasza żadnych zastrzeżeń, to nie jest żaden atak na NIK.

Cały wywiad z marszałek Elżbietą Witek w najnowszym wydaniu w „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 2 marca br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła