Niesiołowski to ignorant w dziedzinie armii

opublikowano: 29 kwietnia 2014

"Jeśli ktoś, kto jest ignorantem w dziedzinie armii, wypowiada się na ten temat i jest szefem komisji obrony narodowej, to jest to niepokojące."

„Dziwi mnie, że profesor nie widzi, że w obszarze, na którym się nie zna, należy wykazać trochę więcej pokory” - mówi gen. Roman Polko, były szef GROM, były wiceszef BBN w wywiadzie dla Stefczyk.info.

Tym samym generał odnosi się do wypowiedzi Stefana Niesiołowskiej, w której poseł wyśmiewał pomysł powołania ochotniczej armii obywatelskiej - propozycję Romana Polko.

"Pan Niesiołowski już niejednokrotnie pokazał, że jest ignorantem w dziedzinie armii. Gdy była dyskusja dotycząca reformy dowodzenia, Niesiołowski wypowiadał się dając dowód, że nie wie, pod kogo podlegają dowódcy rodzajów wojsk. Najnowsza jego kompromitacja to wypowiedź, pokazująca, że on nie wie nawet, że Polska kupiła czołgi Leopardy. Mówił o Leonardach podczas dyskusji z równie kompetentnym publicystą. Jeśli ktoś, kto jest ignorantem w dziedzinie armii, wypowiada się na ten temat i jest szefem komisji obrony narodowej, to jest to niepokojące. Ba, to można nawet uznać za stan zagrożenia dla państwa" - tłumaczy gen. Polko.

Były szef Grom merytorycznie odnosi się do zarzutów posła Niesiołowskiego, wyliczając argumenty na rzecz powołania armii obywatelskiej. CZYTAJ CAŁY WYWIAD NA STEFCZYK.INFO! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła