Nowy numer tygodnika "Sieci": Prawda o Biedroniu

opublikowano: 4 września 2018
Nowy numer tygodnika "Sieci": Prawda o Biedroniu

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o medialnym show, jakie od lat robi wokół siebie obecny prezydent Słupska.

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” o medialnym show, jakie od lat robi wokół siebie obecny prezydent Słupska. To prawdziwa ironia losu – wszystko wskazuje na to, że na politycznej przyszłości Roberta Biedronia może fatalnie zaważyć coś, co teoretycznie powinno być jego mocną stroną, czyli kwestia wrażliwości na sprawy molestowania seksualnego i pedofilii – pisze na łamach tygodnika „Sieci” Maja Narbut.

Publicystka „Sieci” w artykule „Efekt wow, czyli cała prawda o Biedroniu” przybliża czytelnikom kulisy prezydentury Roberta Biedronia w Słupsku, o których coraz częściej donoszą media. Prezydent Słupska, kreowany dotychczas na „złote dziecko” miasta, traci swój blask. Cieniem na jego karierze kładzie się zwłaszcza sprawa molestowania seksualnego przez jego stypendystę:

Na żadne z moich pytań dotyczących braku reakcji na aferę pedofilską w Słupskim Ośrodku Kultury, które przesłałam e-mailem, nie dostałam od Roberta Biedronia odpowiedzi. Właściwie mogłam się tego spodziewać.

Od samego początku wybuchu afery Biedroń stara się unikać mediów. Ucieka wręcz przed kamerami, to dla niego bardzo nietypowe. Panicznie chce się od tej sprawy odciąć. Zaprzeczał, że to prezydent nadzoruje ośrodek. Próbował nawet zastraszać miejscowych dziennikarzy, grożąc, że jeśli będą powtarzać plotki, jakoby wiceprezydent miała wgląd w anonim, to będzie musiał podjąć kroki prawne. Jakby nie zauważył, że sama się do tego przyznała – opowiada lokalny dziennikarz.

Na wyborach samorządowych koncentruje się Stanisław Janecki w tekście „Szeryfowie i gangsterzy”. Wybory samorządowe w 2018 r. będą przebiegać wedle schematu westernu – wieszczy Janecki w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”. Publicysta nie bez powodu stwierdza, że zbliżające się wybory samorządowe można postrzegać jako walki szeryfów z gangsterami. Na łamach najnowszego numeru tygodnika przybliża czytelnikom sylwetki osobistości politycznych i „najciekawsze” układy w największych polskich miastach – rozpoczynając od stolicy.

W Warszawie Hanna Gronkiewicz-Waltz nie kandyduje na czwartą kadencję, ale o prezydenturę ubiega się szef jej kampanii z 2010 r. – Rafał Trzaskowski. Gronkiewicz-Waltz przez lata była wiceprzewodniczącą PO, Trzaskowski zaś jest od 2016 r. członkiem zarządu krajowego tej partii, więc ciągłość jest oczywista. Także w podkreślaniu osiągnięć ustępującej prezydent. Nieprzypadkowo mówi się więc o ewentualnej pierwszej kadencji Trzaskowskiego jako o czwartej kadencji Gronkiewicz-Waltz. Patryk Jaki walczy zatem w Warszawie właściwie z tandemem Gronkiewicz-Waltz – Trzaskowski. I walczy o to, żeby dokumentacja rządów odchodzącej prezydent mogła być jawna oraz poddana kontroli (trzeba wiedzieć, co i gdzie się znajduje) – podsumowuje.

W rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi zatytułowanej „Trump znów wygra” Steeve King, amerykański kongresmen z Iova, republikanin, stwierdza, że wiele państw na świecie może pozazdrościć Polsce bezpieczeństwa. Jacek i Michał Karnowski poruszają także temat prezydentury Donalda Trumpa oraz agresywnej reakcji przeciwników politycznych na jego zwycięstwo – łudząco przypominającej opór, z jakim spotkało się Prawo i Sprawiedliwość po wygraniu wyborów.

Zwycięstwo Trumpa nie zostało zaakceptowane przez tych, którzy przegrali. Nie chodzi o to, że twierdzą, że nie wygrał. Nie, przyznają, że zwyciężył, ale nie chcą mu pozwolić na realizację programu, który wsparli wyborcy. Już dwa tygodnie po wyborach zaczęły się pierwsze demonstracje, widziałem to z bliska. Lewica nie wiedziała wówczas, przeciwko czemu chce protestować, ale wiedziała, że musi protestować. Wymyśliła więc hasło „opór” (resistance). To opór, który ma pozbawić prezydenta autorytetu, który ma sprawić, że nie będzie mógł działać efektywnie. To jest opór przeciwko wszystkiemu, co robi Donald Trump. To są także ciągłe oskarżenia, zastawiania pułapek, w tym także dotyczących rzekomego krzywoprzysięstwa. Są elementy polowania na czarownice. W niektórych działaniach bierze udział wyrzucony przez prezydenta dyrektor FBI. Trumpa ratuje to, że czołowo mierzy się z tymi zarzutami. To przekonuje ludzi, że może nie wszystko robił idealnie, ale wciąż jest prawdziwym przywódcą – wyjaśnia King.

W dniach 4-6 września w Krynicy-Zdroju spotykają się liderzy polskiej i światowej ekonomii. Tematy związane z integracją europejską od lat stanowią główne punkty dyskusji i debat podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. W tym roku, jak zapowiadają organizatorzy, także ich nie zabraknie, a goście reprezentujący m.in. kraje Grupy Wyszehradzkiej, instytucje unijne oraz wiele organizacji gospodarczych będą mieli okazję rozmawiać np. o wyzwaniach związanych z Brexitem, kryzysem migracyjnym i współpracą Unii z krajami Europy – czytamy na łamach specjalnego dodatku „Polska strategia dla Europy”, jaki z tej okazji ukazał się w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”. Artykuły w dodatku specjalnym poświęcone są tematyce planów na tegoroczne XXVIII Forum Ekonomiczne w Krynicy. Autorzy omawiają postępy w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, stan polskiej gospodarki, kondycję warszawskiej giełdy, program „Mieszkanie+” oraz wiele innych.

Dziś organizatorzy kierują uwagę uczestników na kryzys projektu europejskiej wspólnoty, pytając o wspólnotę wartości i interesów, stawiając oba pojęcia w kontrze – przybliża temat Maciej Wośko, redaktor naczelny miesięcznika „Gazeta Bankowa” w artykule wstępnym do dodatku pt. ,,Porozmawiajmy o naszej Europie”.

Drugi z dodatków zamieszczony najnowszym numerze tygodnika „Sieci” poświęcony został tegorocznemu XXVI Międzynarodowemu Salonowi Przemysłu Obronnego w Kielcach. 26. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywający się w Kielcach od 4 do 7 września będzie gościł ekspertów, producentów i wystawców związanych z przemysłem obronnym. Impreza jest jednak nie tylko okazją do zawierania nowych kontraktów, lecz też ważną platformą wymiany myśli na temat bezpieczeństwa narodowego – pisze Arkady Saulski.

We wstępie do dodatku Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej pisze:

Od ponad ćwierć wieku MSPO w Kielcach jest wizytówką polskiej branży obronnej, stanowiąc platformę promocji polskiego przemysłu zbrojeniowego na arenie międzynarodowej, wzmacniania potencjału obronnego Polski oraz nawiązywania kontaktów biznesowych z przedstawicielami przedsiębiorstw z całego świata. To ważne miejsce spotkań wszystkich zainteresowanych nowoczesnym wojskiem, branżą obronną, a także problematyką gospodarczą i bezpieczeństwem.

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 3 września 2018, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła