Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Archiwum

Wydanie nr 13/2016 (174)

NA POCZĄTEK

6
PRZEGLĄD TYGODNIA ROBERT MAZUREK, IGOR ZALEWSKI
9
TRENDY I OWĘDY RYSZARD MAKOWSKI
9
KORSUN CHILI KORSUN MICHAŁ KORSUN, PAWEŁ KORSUN
10
TYSIĄCE ZNAKÓW KRZYSZTOF FEUSETTE
11
PROWIZORKA MARTA KACZYŃSKA
12
TOTALNY ŚWIR OPOZYCJI JAN PIETRZAK
13
NIE TYLKO O WYKLĘTYCH BRONISŁAW WILDSTEIN
14
WYCINKI WARZECHY ŁUKASZ WARZECHA
15
FELIETONY PIOTR CYWIŃSKI, TOMASZ ŁYSIAK
16
MISZMASZ DOROTA ŁOSIEWICZ

TEMAT TYGODNIA

18
SPOWIEDŹ KELNERA MAREK PYZA, MARCIN WIKŁO
20
CO JESZCZE JEST NA TAŚMACH FRAGMENT KSIĄŻKI KONRADA LASSOTY

KRAJ

24
PARTYJNE PRZESILENIE STANISŁAW JANECKI
27
Z BARBARĄ STANISŁAWCZYK ROZMAWIAJĄ JACEK I MICHAŁ KARNOWSCY
31
SKANDAL ABORCYJNY MAJA NARBUTT
34
KOMU SŁUŻY SZEF KNF WOJCIECH SURMACZ
37
ZAPIS DRAMATU DOROTA ŁOSIEWICZ
38
PLAN ZWYCIĘSTWA NAD DŻIHADEM GRZEGORZ KOSTRZEWA-ZORBAS
40
ISLAMSKA CHMURA WITOLD GADOWSKI
44
Z WOJCIECHEM SZEWKĄ ROZMAWIA ŁUKASZ WARZECHA

W SIECI KULTURY

47
BRANAGH: DETEKTYW SZEKSPIRA JOLANTA GAJDA-ZADWORNA
50
ODSTĘPSTWA I PORAŻKA ŁUKASZ ADAMSKI
52
CAŁE DZIADY RAFAŁ WĘGRZYNIAK
54
ZE SCENY I ZZA KULIS ADAM CIESIELSKI
55
ZAREMBA PRZED TELEWIZOREM PIOTR ZAREMBA
55
TEST (NIE)SCENICZNY KAMILA ŁAPICKA
56
ELEKTRONICZNA UCIECZKA MARCIN FLINT
58
POŻEGNANIE MARIANA KOCINIAKA JOLANTA GAJDA-ZADWORNA
60
POLECA I ODRADZA ŁUKASZ ADAMSKI

OPINIE

62
MŁODZIEŻ, KTÓREJ NIE MA ALEKSANDER NALASKOWSKI
65
WARTO BYĆ RAZEM WOJCIECH RESZCZYŃSKI
66
KUKIEŁA DISCO WOJCIECH WENCEL
68
FELIETONY PIOTR SKWIECIŃSKI, LECH MAKOWIECKI
69
WARSZAWA: MIT I RZECZYWISTOŚĆ DARIUSZ KARŁOWICZ

HISTORIA

70
DOTYKAJĄC SZATY CHRYSTUSA GRZEGORZ GÓRNY

ŚWIAT

72
WIELKA ROSJA KONTRA MAŁA NADIA PIOTR SKWIECIŃSKI
74
NIEMIECKI WARIANT JAN ROKITA
78
DOOKOŁA EUROPY KRYSTYNA GRZYBOWSKA

GOSPODARKA

80
WIELODZIETNOŚĆ POŻĄDANA EWA WESOŁOWSKA

NA KONIEC

92
FELIETONY KATARZYNA ŁANIEWSKA, JERZY JACHOWICZ
93
I TAK Z ŁATKĄ „FASZYSTÓW” ALEKSANDER NALASKOWSKI
94
PILOT TOREBKĄ OBIJANY ROBERT MAZUREK
95
FELIETONY MAREK KRÓL, WITOLD GADOWSKI
96
„POMIDOR” DUŻYCH DZIECI WIKTOR ŚWIETLIK
98
SAMOZAUROCZENIE UNII ANDRZEJ ZYBERTOWICZ
okładka
 
 

Kto ma tę krew na rękach

 

Teoretycznie wszystko jest jak zwykle. Ludzie odpowiedzialni za wytworzenie w Europie islamskich gett i wychodzącego z nich terroryzmu fundują społeczeństwom zwyczajową psychoterapię. Głoszą, że „wszyscy jesteśmy Belgami”. Następnie zapraszają na wspólny marsz przeciw terroryzmowi i oczywiście przeciw tym, którzy chcieliby głośno powiedzieć, że coś w tej naszej Europie nie gra. Ostatnim etapem jest makabryczne wyświetlanie na budynkach publicznych symboli ofiar. Zawsze gdy to widzę, mam wrażenie, że ktoś myli cmentarz z dyskoteką. Nie twierdzę, że wspólne przeżywanie żałoby nie jest potrzebne. Rozumiem także, że ludzie wyzbyci wiary chrześcijańskiej nie umieją sięgnąć po właściwe temu formy. Ale uważam, że nie jest zadaniem liderów politycznych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe podejmowanie się ról pogrzebowych wodzirejów. A to właśnie czynią. Łzy

szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini po wieściach o kolejnym zamachu są tu najlepszym dowodem. Skoro nie ma odwagi wyciągnąć wniosków, nie rozumie, co się dzieje i co trzeba zrobić, powinna odejść. A z nią winni to zrobić cały lewicowy establishment Unii Europejskiej oraz kanclerz Angela Merkel, którzy ściągnęli na Europę to nieszczęście. Najpierw zaniechaniem, tolerowaniem i ukrywaniem islamskich gett, następnie zaproszeniem z pogwałceniem unijnego prawa milionów przybyszów. Tak naprawdę w całym tym procesie rozmontowywania narodów nawet nie udawali, że przyświeca im cel ideologiczny. Wplecenie w dość jednolite narody zwartych mniejszości islamskich miało te narody rozmontować. Wymusić język poprawności politycznej i przyjęcie całego zestawu nowej lewicowej religii, a w ślad za tym wyeliminować nawet resztki chrześcijaństwa. Jeśli spojrzymy na to z tej strony, dostrzeżemy, że krew ofiar nie jest żadnym przypadkiem. Jest oczywistym od dawna skutkiem świadomie prowadzonej polityki. I jest ceną niestety akceptowaną przez unijny establishment. Jest także jego, a nie tylko sprawców, winą i obciążeniem. Tak to działało do tej pory. Ale coś się najwyraźniej załamuje. Ataków jest za dużo, powiązania imigracji z terrorem są zbyt oczywiste, propaganda islamistów za bardzo brutalna. Nawet w sercu Europy, tuż obok swoich siedzib, władcy UE nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa. Nikt już im nie wierzy, że umieją coś zrobić, a co gorsza, że naprawdę chcą. To daje nadzieję na przebudzenie Europejczyków.

 

Michał Karnowski

Tylko we „wSieci” fragmenty sensacyjnej książki „Jak podsłuchałem system. Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu”

28.03.2016

Tygodnik „wSieci” odsłania kulisy afery podsłuchowej i zamieszcza wybrane części jednej z najgorętszych wiosennych pozycji na rynku wydawniczym. W numerze ponadto: Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Barbarą Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia, Wojciech Surmacz zastanawia się komu służy szef KNF oraz „Islamiści znów atakują!” - publicyści tygodnika komentują tragiczne zamachy w Brukseli.

Czytaj więcej

Tygodnik „wSieci publikuje spowiedź kelnera, który podsłuchał system

28.03.2016

- To będzie jedna z najgorętszych wiosennych pozycji na rynku wydawniczym. W kwietniu czytelnicy zajrzą za kulisy największej afery rządów PO-PSL, która zachwiała gabinetem Donalda Tuska i miała znaczny wpływ na odsunięcie od władzy skompromitowanej, aroganckiej ekipy – na łamach nowego numeru „wSieci” fragmenty książki Konrada Lassoty, sommeliera z warszawskiej restauracji Amber Room, zatytułowanej „Jak podsłuchałem system. Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu”.

Czytaj więcej

Robimy radio, które szuka prawdy

28.03.2016

- Polacy w ostatnich wyborach nie tylko odrzucili poprzednie władze, odrzucili też silnie im narzucany model kulturowy będący niejako nową propozycją cywilizacyjną. Polskie Radio nie może tego ignorować - w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Barbarą Stanisławczyk, prezes Polskiego Radia.

Czytaj więcej

PLAN ZWYCIĘSTWA NAD DŻIHADEM

28.03.2016

- NATO może szybko zadać Państwu Islamskiemu klęskę wojskową, gospodarczą i polityczną w Iraku oraz w Syrii, tak jak USA z pomocą Sojuszu zniszczyły jądro Al-Kaidy w Afganistanie po 2001 r. UE powinna wzmocnić działania wewnętrzne, w tym dokończyć tworzenie Straży Granicznej i Przybrzeżnej. Świat Zachodu musi przejść do ofensywy – pisze w nowym numerze tygodnika „wSieci” Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, ekspert ds. międzynarodowych.

Czytaj więcej

KOMU SŁUŻY SZEF KNF?

28.03.2016

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Andrzej Jakubiak wychodzi z założenia, że Polakom można wcisnąć każdy kit finansowy. Nawet taki, że realna pomoc frankowiczom, proponowana przez prezydenta, wywróci do góry nogami nasz system bankowy. Sęk w tym, że to nie ustawa, lecz zaniechania Jakubiaka do tego doprowadzą – pisze na łamach tygodnika „wSieci” Wojciech Surmacz, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Czytaj więcej
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła