Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Archiwum

Wydanie nr 22/2015 (131)

WYDANIE SPECJALNE

6
CO OZNACZA SUKCES DUDY BRONISŁAW WILDSTEIN
12
POWSTANIE MACIEJ PAWLICKI
16
JAKA PREZYDENTURA PIOTR SKWIECIŃSKI
22
DŻENTELMEN Z KRAKOWA RZĄDZI PIOTR ZAREMBA
26
DZIEWCZYNY Z CHARAKTEREM DOROTA ŁOSIEWICZ
33
OBRAZKI Z KAMPANII MARCIN FIJOŁEK
37
BRUDNA GRA ANDRZEJ POTOCKI
40
KIEDY ARTYSTA KOCHA WŁADZĘ KRZYSZTOF FEUSETTE
42
KLUCZE DO WYGRANEJ ROZMOWA KARNOWSKICH Z TOMASZEM ŻUKOWSKIM
46
MYLIŁEM SIĘ, ALE ŁUKASZ WARZECHA
48
EUFORIA I HISTERIA WANDA ZWINOGRODZKA
52
EUROPA PATRZY NA DUDĘ JAN ROKITA
55
DO LUDZI KULTURY MARTA KACZYŃSKA
okładka
 
 

Nagrodzona cierpliwość

Wagi zwycięstwa 24 maja nie sposób przecenić. Oto prawica wraca z bardzo dalekiej podróży, od razu zdobywając szczyt państwowej hierarchii. Szczyt, który pełni władzy nie daje, ale bardzo duże wpływy już tak. Co ważne, prezydenta Andrzeja Dudy nie da się zaatakować i osaczyć środkami zastosowanymi w latach 2005—2010. Bo to polityk niezwykle medialny. Bo PO jest na fali schodzącej, a nie wznoszącej (o ile nie stoi nad przepaścią). Wreszcie, to już nie jest epizod, wybryk historii: skoro kandydat PiS wrócił do władzy, to nie tak wielu da się namówić na udział w jakiejś nowej odsłonie przemysłu pogardy. Również szanse na objęcie urzędu premiera przez Jarosława Kaczyńskiego są coraz większe. Bo władza nie bardzo ma czego bronić, oczywiście poza interesami. Jak, skoro cała opowieść o szczęśliwej krainie jedynie słusznego kierunku opierała się na pełnej dominacji w kraju? A to już przeszłość. Czy Norman Davies powtórzyłby dziś swoje słowa o PiS jako „sekcie” i „ruchu wywrotowym”? Czy inni powtórzyliby tezy o „rokoszu”? Czy można — jak życzył sobie tego Bronisław Komorowski — „zepchnąć na kompletny margines” środowisko polityczne, które wydało z siebie prezydenta? Nie można. Podobnie jak nie można medialnie stygmatyzować sympatyków opozycji jako „sekty” — bo co to za sekta, która zyskuje poparcie większości? To już ortodoksja.

Kluczem do sukcesu okazały się cierpliwość i konsekwencja Jarosława Kaczyńskiego oraz jego wyborców. Fakt, że ta konstrukcja nie zawaliła się po 2010 r., pozwolił doczekać lepszej koniunktury. Dziś rzecznicy zmiany mają prawo triumfować. Ale też nie powinni zapominać, że to dopiero początek drogi. Już teraz trzeba myśleć o tym, jak skleić podzieloną Polskę, jak wyjść ze spirali odwetu. Tylko prawica może tego dokonać, bo tylko ona uważa nie władzę, ale wspólnotę narodową i państwową za wartość najwyższą.


Jacek Karnowski

 

Wyjątkowe wydanie tygodnika „wSieci”

01.01.1970

W nowym, specjalnym wydaniu tygodnika „wSieci” wszystko o nowym prezydencie Rzeczypospolitej - sylwetkę Andrzeja Dudy przedstawia Piotr Zaremba. W powyborczym numerze także doświadczeni politycy i młodzi entuzjaści, czyli drużyna Dudy – to oni wygrali wybory oraz ile prezydent zawdzięcza żonie i córce.

Czytaj więcej

Dżentelmen z Krakowa rządzi

01.01.1970

- Pozytywista, daje się lubić, nie obraża się. Serca Polaków pozyskał ładną wymową, pracowitością i spokojem. Ale za jego miękkością kryje się żelazny upór górala w drugim pokoleniu - pisze Piotr Zaremba w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. 

Czytaj więcej

Dziewczyny z charakterem

01.01.1970

 - Zwycięstwo w wyborach to wielka radość dla rodziny Andrzeja Dudy. To jednak także wielkie wyzwanie. Szczególnie dla żony, która będzie musiała zacząć życie od nowa jako pierwsza dama, oraz dla córki, której teraz krok w krok będą towarzyszyć nie zawsze życzliwe media – pisze w artykule na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci” Dorota Łosiewicz.

Czytaj więcej

Drużyna Dudy

01.01.1970

- Doświadczeni politycy oraz młodzi entuzjaści. To oni pokonali emerytów ze stowarzyszenia strażników żyrandola Bronisława Komorowskiego i przyczynili się do zwycięstwa Andrzeja Dudy - pisze Stanisław Janecki w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”. 

Czytaj więcej

Czy wilki zmienią się w baranki? – dodatek wGospodarce

01.01.1970

Wraz z najnowszym numerem tygodnika „wSieci” czytelnicy otrzymają został dodatek ekonomiczny „wGospodarce”, w którym znalazł się m.in. wywiad Ewy Wesołowskiej z prof. Leonardem Etelem na temat nowej ordynacji podatkowej.

Czytaj więcej

Konkurs dla dzieci!

01.01.1970

Wygraj jedną ze 115 niesamowitych nagród! 

Czytaj więcej
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła