Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Ofensywa TVP na Euro

opublikowano: 14 czerwca 2016
Ofensywa TVP na Euro
fot. PAP/Adam Warżawa

Wywiad Marcina Fijołka z Włodzimierzem Szaranowiczem.

Piłka nożna ma w sobie olbrzymią siłę, która polega na wspólnym przeżywaniu emocji, na budowie wspólnoty wokół tak prostych spraw jak mecz reprezentacji Polski – mówi Włodzimierz Szaranowicz, szef TVP Sport, w rozmowie z Marcinem Fijołkiem.

Podczas rozmowy z Marcinem Fijołkiem Włodzimierz Szaranowicz mówi m.in. o przygotowaniach TVP do transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych, m.in. Euro 2016. Nowy zarząd TVP podszedł do nabycia praw do Euro 2016 szalenie ofensywnie – komentuje szef TVP Sport zmianę w planach transmisyjnych stacji. – Pakiet, który wynegocjowaliśmy – 11 meczów – to crème de la crème całej imprezy . I to się właśnie zmieniło. […] Mecz otwarcia, trzy mecze grupowe Polaków (z opcją, że po ewentualnym wyjściu z grupy pokażemy kolejne mecze kadry), dwa mecze 1/8 finału, dwa ćwierćfinały, półfinały i finał. Krótko mówiąc, jeśli ktoś chce obejrzeć Euro w pigułce, to zobaczy je na antenie TVP.

Włodzimierz Szaranowicz mówi także o swojej ocenie polskiej reprezentacji na Euro 2016 r.: Ani w 2002, ani w 2008, ani w 2012 r. nie mieliśmy jednak tak wielkich zawodników jak ten zespół teraz. To byli mocni piłkarze, ale do wyższej średniej europejskiej trochę im brakowało. Ważne jest też podejście mentalne, by nie zabrakło krzty tego, co jako Polacy musimy dorzucić, by to ognisko wypaliło. […] Wiem, że relacje w kadrze są świetne, czego nie było na przykład w 2002 r., gdy powstał konflikt dotyczący pieniędzy. Dziś tego nie będzie, bo naprawdę liczy się sukces, a nasi piłkarze zarabiają duże pieniądze w klubach i kasa nie jest dziś priorytetem, jeśli chodzi o grę w kadrze.

Na koniec Włodzimierz Szaranowicz zauważa: Mam wrażenie, że jeśli wyjdziemy z grupy, to nasza przygoda nie skończy się na 1/8 finału. Złapiemy wiatr w żagle i sprawimy naprawdę wielką niespodziankę. Zachęcam czytelników „wSieci” do oglądania transmisji z mistrzostw Europy na antenie TVP. Czekają nas wielkie emocje!

Więcej o planach emisyjnych TVP dotyczących piłki nożnej w rozmowie z Włodzimierzem Szaranowiczem we „wSieci”, w sprzedaży już od 13 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła