24 lutego tego roku świat jaki istniał w sensie geopolitycznym odszedł w zapomnienie, a ostatnie wydarzenia krystalizują obraz, w którym dwa mocarstwa – Chiny i Rosja – coraz częściej kwestionują globalną architekturę porządku międzynarodowego. Jak w tym historycznym momencie zachowa się Polska? Co oznacza dla Polski obecna sytuacja w Europie? Jakie są szanse, a jakie zagrożenia dla naszego kraju w obliczu wojny za naszą wschodnią granicą?
Cztery kompetencje kluczowe dla życiowego sukcesu Twojego dziecka
„Opowieści połabskie” i „Odsiecz” to książki Roberta Barkowskiego poświęcone średniowiecznej Europie, które ukażą się w 16 marca nakładem wydawnictwa Novae Res pod patronatem „wSieci Historii”.
O pozytywnych i negatywnych skutkach oddziaływań środowiskowych na mózg dziecka
„Śmierć Zygielbojma” jest z pewnością jednym z najważniejszych filmów ostatnich lat. To poruszająca, oparta na faktach historia heroicznej walki jednego człowieka – Szmula Zygielbojma, o to, by świat dostrzegł tragedię milionów.
2 i 3 października 2021 r., w dniu Narodowego Dnia Pamięci o Ludności Cywilnej Powstańczej Warszawy w Pruszkowie odbędą się uroczyste obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc organizowane przez Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Muzeum Dulag 121.
W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu.
W niedzielę 19 września o godzinie 11:00 z warszawskiego Placu Zamkowego wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny.
Poprzez odtworzenie Święta Pułkowego upamiętnimy słynną jednostkę, która przybyła do Polski z „Błękitną Armią” gen. Józefa Hallera i po zwycięskiej wojnie z bolszewikami w roku 1920 otrzymała przydział do garnizonu w Hrubieszowie oraz miano 2 Pułku Strzelców Konnych.
Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, członek Zarządu TVP Mateusz Matyszkowicz, prezes Zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska i prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, podpisali umowę dotyczącą trzyletniej współpracy z miastem i samorządem Województwa Lubelskiego przy organizacji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. W tym roku dwudziesta edycja święta teatru mediów publicznych odbędzie się 17-20 września w Zamościu.
Od 6 września Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zaprasza na „SDP Cafe – podaj dalej…”, czyli rozmowy z dziennikarzami-twórcami kultury w ciekawej formule. Zaplanowano 36 spotkań, które będzie można na żywo śledzić od poniedziałku do czwartku o godz. 19 na portalu sdp.pl i na kanale SDP na YouTube.
To już szósty rok z rzędu, gdy na Ziemi Kłodzkiej spotykają się patrioci, którym leży na sercu dobro Polski. Tegoroczną edycję Przystanku Niepodległość po raz kolejny objął swoim patronatem Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz J. E. Ks. Biskup Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki.
Fundacja Instytut Patrium wraz z Instytutem Dziedzictwa Myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego w 2021 roku prowadzi projekt pod nazwą „Polskie drogi do niepodległości. Żołnierze Wyklęci i Kapłani Niezłomni”.
Ćwierć wieku z mądrą i piękną książką!
Wydawnictwo Biały Kruk, znane między innymi ze swoich licznych książek papieskich, „Roztrzaskanego Lustra” czy „Dziejów Polski”, świętuje w tym roku 25-lecie istnienia
Kolejny reżyser odważył się wyłamać z hollywoodzkich standardów politycznej poprawności i stworzył obraz o jednej z najgłośniejszych batalii sądowych w dziejach Ameryki – sprawie Roe kontra Wade.
"Na rodzinnym jedwabnym szlaku. Historia Henryka i Stanisławy Witaczków" książka autorstwa Joanny Prosińskiej-Giersz pod patronatem magazynu "wSieci Historii".
Bogato ilustrowana saga rodu Witaczków powstała na podstawie badań autorki, zasobów Archiwum Państwowego, dokumentów z prywatnych kolekcji oraz relacji żyjących świadków.