Poręba w "Sieci": Kaczyński będzie aktywny

opublikowano: 29 sierpnia 2018
Poręba w "Sieci": Kaczyński będzie aktywny
fratria

"Mamy ciekawe pomysły na widoczną obecność prezesa".

Jarosław Kaczyński będzie bardzo aktywny w tej kampanii, mamy ciekawe pomysły na widoczną obecność prezesa. Już 2 września organizujemy dużą konwencję wyborczą w Warszawie, tam zainaugurujemy ogólnopolską kampanię – mówi Tomasz Poręba, polityk Prawa i Sprawiedliwości, poseł do Parlamentu Europejskiego, szef sztabu wyborczego PiS na wybory samorządowe w rozmowie z Michałem Karnowskim w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”.

W rozmowie z Michałem Karnowskim Tomasz Poręba mówi o planach Prawa i Sprawiedliwości w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi oraz o kluczowym zadaniu, jakie postawione zostało partii rządzącej.

Naszym podstawowym celem jest wygrać w jak największej liczbie sejmików, ale tak, by móc realnie tam rządzić, a nie być w opozycji, bo wszyscy się przeciw nam zjednoczą. Jeśli to się uda, zyskamy możliwość poprawy jakości rządzenia także w samorządach. To nie są czcze słowa. Dobrym przykładem jest Podkarpacie, gdzie PiS rządzi już w tej kadencji. Dzięki temu rozwój regionu bardzo przyspieszył. – czytamy w wywiadzie.

Polityk z entuzjazmem mówi o pracach nad projektem Via Carpatia, który – jak stwierdza – długo wydawał się nierealnym snem.

To najważniejszy projekt mojego politycznego życia. Cieszę się, że to tak dynamicznie idzie. Na Podkarpaciu wzrosły poważnie nakłady na sport, transport, w tym modernizację linii kolejowych, na kulturę, w tym muzea, biblioteki. Krótko mówiąc, harmonijna współpraca samorządu wojewódzkiego z rządem przyniosła potężny impuls rozwojowy. To samo chcemy zaoferować całej Polsce. Tak to chcemy prezentować w kampanii: głosując na PiS, głosujesz na skokowe przyspieszenie rozwoju swojego regionu, także dzięki dobrej współpracy z rządem – tłumaczy Poręba.

Poręba wyraźnie podkreśla, że wybory samorządowe będą miały znacznie większe znaczenie, niż może się w tej chwili wydawać.

To wszystko będzie się przeplatać w tej kampanii – lokalność, samorządność, gospodarka, kierunki polityki państwowej. A czy opozycja mówi to samo? Nie wiem, bo problemem jest brak programu opozycji. Jej politycy generują sprzeczne z sobą komunikaty. Chcą jednocześnie ograniczyć program 500+ i go rozszerzyć, znowu wydłużyć wiek emerytalny i zachować ten skrócony, który rząd PiS przywrócił. I tak dalej. Dlatego będziemy w tej kampanii prosili opozycję, by wreszcie pokazała program. Nie awanturę, agresję, których jesteśmy świadkami w ostatnich latach oraz miesiącach, ale wizję Polski – komentuje Poręba.

Choć zdarza się, że prezentowane w mediach sondaże wskazują na spadek poparcia dla PiS, Poręba przekonuje, że najważniejsze, to skupić się na realizacji programu wyborczego.

Tak właśnie chcę powiedzieć naszym kandydatom i zwolennikom: nie patrzcie w ogóle na sondaże, nie dajcie się zwieść. Nie dajcie się ponieść ani złudnemu przekonaniu, że już wygraliście, ani fałszywemu pesymizmowi, że nic się nie da zrobić, że nie da się przebić muru. Czy to Kraków, Gdańsk, Warszawa, czy mała gmina, nie może być żadnego spoczywania na laurach – apeluje polityk.

Więcej na temat planów partii rządzącej na nadchodzące wybory samorządowe w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 27 sierpnia 2018, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła