Premier: "Szantażom nie ulegnę"

opublikowano: 5 lutego 2016
Premier: "Szantażom nie ulegnę"

Najgorsze za nami. Zrobimy co obiecaliśmy bez względu na siłę ataku i moc grillowania. Szantażom nie ulegnę. Wprowadzimy zmiany niezbędne Polsce, jesteśmy odporni i pełni determinacji - Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z prezes Rady Ministrów Beatą Szydło.

Już na wstępie rozmowy bracia Karnowscy pytają o pierwsze trzy miesiące jej rządu.

- Zazwyczaj premierów pyta się z takiej okazji, co zrobili w okresie tego spokoju, ale tu spokoju nie było. Panią trzeba raczej zapytać: czy lawina zrzucanych kamieni słabnie, czy narasta? - pytają Karnowscy.

- Słabnie. Najgorsze już za nami. I jeśli wystąpię z okazji 100 dni rządu, to mój komunikat będzie prosty: zrobimy, co obiecaliśmy, damy radę bez względu na siłę ataku na nas. Szantażom nie ulegnę ja, nie ulegnie mój rząd ani nasza partia. Bez względu na to, jak opozycja będzie nam przeszkadzać, nieważne, czy w kraju, czy za granicą, nie złamią nas. Wytrwamy i wprowadzimy zmiany niezbędne Polsce - zapowiada Beata Szydło.

Prezes Rady Ministrów ocenia ponadto siłę ataku na obecny rząd.

-Zdawałam sobie sprawę, że różne grupy interesów, tracące nienależne przywileje, będą się broniły za pomocą wszelkich możliwych środków. Jednak faktycznie, skala i siła tego ataku są zdecydowanie ponad miarę. Ale jest też druga strona medalu. Wielu ludziom — nie tylko w Polsce, lecz i w Europie — niesiemy nadzieję na normalną politykę, w której centrum nie jest polityczna poprawność krępująca nawet swobodną dyskusję, ale obywatel i jego problemy. Widziałam to także w czasie niedawnej debaty w Parlamencie Europejskim. Głos Polski był słuchany, nawet przez przeciwników, z uwagą.

Karnowscy pytają również premier Szydło o nowego lidera PO. Czy Grzegorz Schetyna jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej to groźny przeciwnik?

Mało mnie to zajmuje, ale skoro panowie pytają… Chyba nie ma wielkiej charyzmy, ale jest dobrym rzemieślnikiem politycznym. Mam nadzieję, że nie będzie szedł drogą radykalizacji języka i agresji, bo to nie pomoże ani Platformie, ani dla Polski nie będzie dobre. Ja jestem gotowa współpracować dla kraju ze wszystkimi, a do opozycji mam przede wszystkim prośbę, by nam nie przeszkadzali.

Pierwszych sto dni rządu, ocena debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim, relacje z prezydentem Dudą - cały wywiad z premier Beatą Szydło w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 1 lutego br., także w formie e-wydania.
 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła