Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Prezes PiS dla "Sieci": Jesteśmy naprawdę dobrą zmianą

opublikowano: 9 lipca 2018
Prezes PiS dla "Sieci": Jesteśmy naprawdę dobrą zmianą

Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo. Jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane, cofnięte – mówi Jarosław Kaczyński, prezes PiS w rozmowie Jackiem i Michałem Karnowskimi.

W wywiadzie Jarosław Kaczyński pozytywnie ocenia podpisanie wspólnej deklaracji Państwa Izrael i Rzeczpospolitej Polskiej, która zamyka sprawę sporu wokół nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej.

To ma dużą wartość i każdy, kto nie jest ignorantem, kto ma elementarne rozeznanie w sferze światowej, kto nie ma złej woli, musi uznać, że to jest duży sukces. Uzyskaliśmy archimedesowy punkt oparcia do tego, żeby rozpocząć poważną walkę o zmianę obrazu najnowszej historii Polski. Przypomnę, że były też dwa ważne niemieckie oświadczenia, szefa niemieckiego MSZ Sigmara Gabriela i pani kanclerz Merkel, mówiące jednoznacznie o niemieckiej winie. Było też oświadczenie Departamentu Stanu USA stwierdzające, że określenie „polskie obozy śmierci” jest całkowicie nieprawdziwe i krzywdzące.

Prezes PiS poproszony o opinię na temat działań premiera Mateusza Morawieckiego, chwali go mówiąc o dobrej współpracy z nim.

Tak, premier, który od razu wszedł, potocznie mówiąc, w ogień, bardzo dobrze się sprawdził. Jestem bardzo rad z jego pracy i współpracy z nim, która się doskonale układa. Jest oczywiście, jak każdy z nas, człowiekiem i zawsze są sprawy, które trzeba rozwiązywać, ale to jak szukanie pyłku na pięknym dywanie.

Jarosław Kaczyński zapytany o cele Prawa i Sprawiedliwości na wybory samorządowe mówi:

Na pewno chcemy powiększyć swój stan posiadania, ale nie chcę w tej chwili mówić o liczbach. Proszę pamiętać, że w wyborach do sejmików wyniki dużych partii są zawsze znacznie niższe niż w wyborach do Sejmu i Senatu. Wszyscy dostają mniej.

Prezes Kaczyński ocenia również rywalizację partii rządzącej z opozycją.

Każda opozycja może być groźna, rywalizacja polityczna w demokracji jest czymś normalnym. Niestety nasz przeciwnik to nie jest normalna opozycja, łamie wszelkie reguły i ma potworne poczucie bezkarności. Rzucili przeciwko nam, wszelkie możliwe zasoby, podeptali wszystkie zasady życia parlamentarnego, politycznego.

Prezes PiS odniósł się również do pytania o kandydata PiS w najbliższych wyborach prezydenckich.

I gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii.

Więcej w najnowszym wywiadzie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim, który polecamy w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”, w sprzedaży od 9 lipca br. , także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła