Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Proboszcz globalnej wioski

opublikowano: 8 stycznia 2014

W najnowszym numerze „wSieci” Grzegorz Górny pisze o Franciszkomanii, medialnych pontyfikatach i „operacji Franciszek”.

- Jeszcze w styczniu 2013 r. Jorge Mario Bergoglio pozostawał człowiekiem niemal nieznanym na świecie. Gdy w marcu wybrano go na papieża, część biskupów i watykanistów przyznawała, że nigdy wcześniej o nim nie słyszała. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Facebook podsumował, że w 2013 r. najwięcej wpisów na tym globalnym portalu społecznościowym dotyczyło właśnie Franciszka, zaś tygodnik „Time” uznał go za Człowieka Roku na świecie – pisze Grzegorz Górny.

Autor zauważa, że „publicyści lubią z emfazą powtarzać, że pontyfikat Franciszka jest absolutnie nowatorski i rewolucyjny”. – Ale pamięć mediów jest krótka. Podobne zachwyty świat przeżywał już wcześniej - zauważa Grzegorz Górny.

Wnikliwa analiza sylwetki papieża Franciszka w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 7 stycznia br., także w formie e-wydania.  Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła