Prof. Szeremietiew: GRU już odbudowuje swoje siły

opublikowano: 22 października 2014
Prof. Szeremietiew: GRU już odbudowuje swoje siły lupa lupa
Fot. Youtube.pl

"Rosjanom z pewnością zależy na odbudowaniu siatki w Warszawie".


Stefczyk.info: Polskie służby specjalne na łamach „Gazety Wyborczej” informują, że rosyjscy dyplomaci oskarżeni o szpiegostwo zostaną niebawem wydaleni z kraju. Czy takie informacje powinny wypływać do mediów?


Prof. Romuald Szeremietiew: Uważam, że takie i podobne informacje powinny docierać do mediów. Sposób informowania o tego typu wydarzeniach odbywa się w różny sposób. Gdy z Wielkiej Brytanii wydalano ogromną ilość szpiegów, to wszystkie media brytyjskie, ale również światowe zdawały relacje z tego wydarzenia.


Zdaniem tajnym informatorów, warszawska siatka GRU licząca nawet kilkanaście osób – została rozbita nawet na kilka miesięcy. Czy takie informacje mogą okazać się realne?

 

Uważam, że jest to pewien rodzaj samochwalstwa. Rozumiem, iż podawanie takich informacji do mediów, jest rodzajem działań dziennikarskich. Pytanie brzmi: na ile to rzeczy realne, a na ile wymyślone kłamstwa. Należy z wielkim dystansem podchodzić do materiałów publikowanych w prasie, a zwłaszcza w „Gazecie Wyborczej”. Załóżmy jednak optymistycznie, że siatka GRU w Warszawie została rozbita, z czego się bardzo cieszę.


Czytaj oryginalny artykuł na Stefczyk.info


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła