Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Rokita: Partie zręcznie osłabiają Kukiza

opublikowano: 9 lipca 2015
Rokita: Partie zręcznie osłabiają Kukiza lupa lupa
Fot. Fratria

„Kukiz nie jest w stanie ogłosić jakiegokolwiek programu wyborczego bez obawy, że nie będzie on kontestowany przez współpracowników” - pisze publicysta.

„Programu nie ma i nigdy ma nie być. Mimo to zwolennicy Pawła Kukiza wciąż są przy nim. Czy bez jakichkolwiek konkretów tak wierną armię uda się utrzymać aż do jesiennych wyborów” - zastanawiają się w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło i Marek Pyza, relacjonując zjazd woJOWników Pawła Kukiza, który odbył się w Lubinie.

Dziennikarze szeroką i szczegółową relację okraszoną wieloma komentarzami uczestników zjazdu, puentują wnioskiem:

„Wakacje będą dla Kukiza bardzo pracowite. Jak zapowiada, zobaczymy go na koncertach w całej Polsce. Jego popularność znów bardzo wzrosła, więc na pewno nie będzie narzekał na frekwencję. A jeśli jeszcze przy okazji uda się kogoś namówić do udziału w referendum — zysk będzie podwójny” - czytamy.

Na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci” czytamy też ciekawą analizę Jana Marii Rokity, który stara się opisać fenomen Pawła Kukiza i jego ruchu, a także przewidzieć jego kolejne ruchy i poczynania.

„Kukiz nie jest w stanie ogłosić jakiegokolwiek programu wyborczego bez obawy, że nie będzie on kontestowany przez współpracowników” - czytamy.

Zdaniem Rokity ruch muzyka, który otrzymał w wyborach prezydenckich ponad 20 procent głosów, jest skutecznie rozgrywany przez Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość. Zwłaszcza to drugie ugrupowanie - w ocenie publicysty - jest zagrożeniem dla Kukiza.

„W obliczu niechcianego referendum i zagrożenia ruchem Kukiza obie 'stare' partie zachowują się czujnie i chytrze, używając zręcznych sztuczek z arsenału gry politycznej dla osłabienia Kukiza i wymigania się spod referendalnej gilotyny” - ocenia.

Co dalej z Kukizem?

„Czy kapitał sprzeciwu wobec „warszawskiej polityki” jest na tyle duży, że wystarczy Kukizowi do nabrania po obecnej zadyszce nowego oddechu?” - pisze Rokita.

Najnowszy numer tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 6 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła