Rokita, Pawlicki, Żukowski: krajobraz po bitwie wyborczej

opublikowano: 19 czerwca 2014
Rokita, Pawlicki, Żukowski: krajobraz po bitwie wyborczej lupa lupa

 „W zasadniczej sprawie: czy za rok Kaczyński zastąpi Tuska, pozostaje po eurowyborach więcej pytań niźli odpowiedzi.”

Powyborczy krajobraz w Polsce w najnowszym numerze „wSieci” kreślą Jan Rokita, Maciej Pawlicki i dr Tomasz Żukowski.

- Dla PiS zmierzającego do przejęcia władzy najlepsze byłoby rychłe doprowadzenie do takiego przesilenia politycznego, które zaowocowałoby przedterminowymi wyborami parlamentarnymi – uważa Jan Rokita. I dodaje:

W zasadniczej sprawie: czy za rok Kaczyński zastąpi Tuska, pozostaje po eurowyborach więcej pytań niźli odpowiedzi. PiS potrzebowało tym razem zwycięstwa co najmniej przewagą kliku punktów, aby na serio urealnić swoje szanse na władze.

 Maciej Pawlicki w materiale „63 procent nadziei” pisze:

Młodzi Polacy nie chcą Tuskistanu. Co wybiorą w zamian? Ta batalia właśnie się zaczęła.

Mimo wysiłków zaufanych towarzyszy od trafnego liczenia głosów nie udało się ukryć faktu, że co najmniej 2/3 młodych Polaków tej władzy nie chce. 63 proc. wyborców w wieku 18-25 lat głosowało w eurowyborach na partie prawicowe i antyestablishmentowe (…)

- podaje Maciej Pawlicki.

Socjolog dr Tomasz Żukowski wskazuje:

Porównanie wyników eurowyborów z 2009 r. i tegorocznych pokazuje, jak przez pięć lat zmieniła się geografia polityczna Polski. PiS, mocno już osadzone na wschodnich terenach, podbiło teraz wiele ziem na zachodzie i północy kraju.

Więcej na temat powyborczego krajobrazu w Polsce w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 16 czerwca br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła