Rybińska w "Sieci": Koronawirus pomoże Trumpowi

opublikowano: 7 kwietnia 2020
Rybińska w "Sieci": Koronawirus pomoże Trumpowi lupa lupa
PAP/EPA/Fratria

"Prawybory amerykańskich demokratów zostały wywrócone do góry nogami przez koronawirusa".

Prawybory amerykańskich demokratów zostały wywrócone do góry nogami przez koronawirusa. Senator Bernie Sanders i były wiceprezydent Joe Biden dalej walczą o głosy wyborców, tyle że przez internet. Wybory prezydenckie w USA odbędą się jednak planowo w listopadzie, bo zwyczajnie nie da się ich przełożyć − o wpływie pandemii koronawirusa na amerykańską politykę w roku wyborczym pisze na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Aleksandra Rybińska.

W pewnym momencie zaczęły za oceanem krążyć pogłoski, że Donald Trump może skorzystać z okazji pandemii, by nie przeprowadzić wyborów w 2020 r. W końcu sondaże – przekonują eksperci – nie są dla niego zbyt korzystne. Z opublikowanego 16 marca ogólnokrajowego sondażu dla telewizji MSNBC wynika, że Biden prowadzi z Trumpem o 9 pkt proc. Jeszcze na początku marca obecny prezydent USA był zdecydowanym faworytem bukmacherów, teraz jego wyborcze szanse oceniane są niemal na równi z Bidenem (47 do 49 proc. według sondażu ABC News).

Według Rybińskiej, Trump znajduje się obecnie na lepszej pozycji niż jego rywale:

Prezydent jest o wiele bardziej widoczny niż jego potencjalni rywale, którzy nie mogą już korzystać z tradycyjnych narzędzi kampanijnych – jak skarżył się strateg demokratów Simon Rosenberg w rozmowie z katarską stacją telewizyjną Al Dżazira. „Nie możemy już chodzić od drzwi do drzwi, organizować wieców ani szukać wyborców w kawiarniach. Biden robi, co może, ale może obecnie niewiele” – twierdzi Rosenberg.

Więcej w świątecznymnumerze „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 6kwietnia br., także w formie e-wydania – polecamy tę formę lektury, by przeczytać bieżące wydanie tygodnika, nie trzeba przecież wychodzić z domu, wystarczy kliknąć - http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl  i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła