„Sieci”: Blokers kontra panicz

opublikowano: 10 czerwca 2018
„Sieci”: Blokers kontra panicz lupa lupa

Z każdym dniem nieformalnej kampanii wyborczej w Warszawie widać coraz większą determinację Patryka Jakiego i wprost proporcjonalne do tego rozedrganie oraz bezradność Rafała Trzaskowskiego. Jest tak źle, że zniecierpliwiona wierchuszka PO zdecydowała się na ściągnięcie do pomocy Igora Ostachowicza, słynnego „cudotwórcy” od PR, który ma uratować sypiącą się w oczach kampanię Trzaskowskiego, tak jak niegdyś wspierał Donalda Tuska w najbardziej dramatycznych kryzysach wizerunkowych” – pisze Wojciech Biedroń w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.

Publicysta „Sieci” komentuje trwającą w Warszawie nieformalną kampanię wyborczą, najwięcej uwagi poświęcając wpadkom kandydata Platformy, Rafała Trzaskowskiego. Niechęć społeczna oraz lenistwo to tylko wierzchołek góry lodowej tego, co się mu zarzuca.

Do tego dochodzą także inne problemy kandydata. To seria katastrofalnych wypowiedzi, wyszydzanych nie tylko w Internecie, lecz również w innych mediach. Trzaskowski skompromitował się słowami, że to dziennikarze są odpowiedzialni za dziką reprywatyzację, a także stwierdzeniem, że słabo zna miasto, a posłowie powinni mieć darmowe przejazdy komunikacją miejską. Wyrwało mu się także, że nie wie, jaką ma wizję stolicy, a Centralny Port Komunikacyjny, planowany przez obecny rząd, to niepotrzebna gigantomania. To wszystko sprawia, że topnieje też sondażowa przewaga Trzaskowskiego nad Jakim. Dziś to 6–8 proc. w pierwszej turze wyborów – czytamy w artykule.

Trzaskowski jest postrzegany także jako kiepski organizator, który nie poprowadził od początku do końca ani jednego projektu. Zupełnie inaczej prezentuje się kandydat partii rządzącej.

Jak na tym tle wygląda Patryk Jaki? Tu zdecydowanie wygrywa w konkurencji z Trzaskowskim. Z sukcesami prowadzi prace komisji weryfikacyjnej, której skład stworzył od zera. Jest odpowiedzialny za polskie więziennictwo. Z powodzeniem przeprowadził program „Praca dla więźniów”, odpowiada też za finanse resortu sprawiedliwości. Nawet nieprzychylni mu politycy opozycji podkreślają, że jest sprawnym organizatorem. Jest rozpoznawalny i do perfekcji opanował media społecznościowe, w których prześciga kontrkandydata o kilka długości – podkreśla Wojciech Biedroń.

 

Więcej na temat medialnych wpadek Rafała Trzaskowskiego oraz politycznej bitwy o Warszawę w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 11 czerwca, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła